Εκτός έδρας αποστολή για τον Χανδριναϊκό

Ο πρωτοπόρος Χανδριναϊκός ΠΣ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΑΟ Ασπροχώματος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, ενώ η Ομόνοια Καλαμάτας φιλοξενεί στο «Γεώργιος Λουκαρέας» τον Νέο Άρι.


Δύο αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββάτου (17/10), με το οποίο ανοίγει η «αυλαία» της 4ης αγωνιστικής.

Ο πρωτοπόρος Χανδριναϊκός ΠΣ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΑΟ Ασπροχώματος, ενώ η Ομόνοια Καλαμάτας φιλοξενεί στο «Γεώργιος Λουκαρέας» το Νέο Άρι, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ ΠΣ

Ο Παναγιώτης Βούτσας δεν θα έχει στην διάθεσή του, τους Δημήτρη Πετσόπουλο (θλάση στον προσαγωγό), Δημήτρη Αναστασόπουλου (διάταση έσω πλαγίου) και Νίκο Δημητρίου(στο στάδιο της αποθεραπείας).

Στον αντίποδα, τα δελτία των Σταύρου και Παναγιώτη Χαρίτου εκδόθηκαν και υπολογίζονται κανονικά από την τεχνική ηγεσία.

Δίχως τον τιμωρημένο Χρήστο Λίτο, αλλά με τους Κώστα Κότι (ταλαιπωρήθηκε από διάστρεμμα) και Βασίλη Γιάνναρη (εξέτισε την ποινή του) στην αποστολή θα ταξιδέψει στο Ασπρόχωμα ο πρωτοπόρος Χανδριναϊκός ΠΣ.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕΟΣ ΆΡΙΣ

Ο Γιώργος Δρογγίτης εξέτισε την ποινή του και έτσι τέθηκε στην διάθεση του Σωτήρη Μπουραντώνη και έτσι ο μοναδικός απόντας θα είναι ανέτοιμος μετά από επέμβαση χιαστού – μηνίσκου, Δημήτρης Μπάλας.

Στον Νέο Άρι, ο Τάσος Χαρίτος αναμένεται να προφυλάξει τον Δημήτρη Παντελόπουλο που τραυματίστηκε στον μηρό κόντρα στην Εράνη Φιλιατρών.

Ακόμη, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Γιάννη Σπηλιώτη, λόγω ενοχλήσεων στον προσαγωγό, ενώ αγώνας… δρόμου γίνεται προκειμένου να εκδοθούν τα δελτία των νεοαποκτηθέντων, Κώστα Φλέσσα και Παναγιώτη Κατσαρού.

Σάββατο 17/10, 15:30

Ομόνοια Καλαμάτας - Νέος Άρις («Γεώργιος Λουκαρέας»)
Μ. Καρβούνης, Β. Σακκάς, Σ. Παλλαδινός

ΑΟ Ασπροχώματος - Χανδριναϊκός ΠΣ (Ασπροχώματος)
Π. Σερεμέτης, Δ. Ταβουλαρέας, Σ. Σταυρόπουλος

Κυριακή 18/10, 15:30

Αναγέννηση Παραλίας - ΑΟ Μεθώνης (Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣ Μεσσηνίας)
Η. Νικολόπουλος, Ν. Τσίρμπας, Σ. Τσαούση

Εράνη Φιλιατρών - Αίαντας Καλαμάτας (Φιλιατρών)
Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Τσουκάλη, Π. Ηλιόπουλος

Κεραυνός Καλαμάτας - Απόλλωνας Πεταλιδίου («Παναγιώτης Μπαχράμης»)
Ν. Γκούμας, Β. Βρυώνης, Ι. Γιαννέτσος

Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Χώρας (Κορώνης)
Π. Τσεκούρας, Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος

Κυριακή 18/10, 18:30

Ηρακλής Καλαμάτας - ΑΕ Αβίας («Παναγιώτης Μπαχράμης»)
Δ. Πλακογιάννης, Δ. Γιαννακλής, Η. Τσουλάκος

165 views
Top