"Ζωντανός" ο Ηρακλής Καλαμάτας!

Τις όποιες ελπίδες έχει για παραμονή στην Α1 τοπική διατήρησε ο Ηρακλής Καλαμάτας, που επικράτησε με 3-1 του Αίαντα στο καλαματιανό ντέρμπι του «Π. Μπαχράμης».
Οι «κυανόλευκοι» πέτυχαν όλα τους τα τέρματα στο πρώτο 20λεπτο καθώς μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 10΄ με τον Σπαντιδέα να εκμεταλλεύεται την ολιγωρία της άμυνας του Αίαντα, να κλέβει την μπάλα και να πλασάρει εύστοχα τον Μπαχράμη.
Τρία λεπτά αργότερα ο Κωνσταντινίδης ανέτρεψε τον Λαγωνικάκο και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του και στο 18΄ ο Σπαντιδέας με ωραία προσπάθεια και σουτ από δεξιά έκανε το 3-0!
Στο 40΄ ο Αίαντας είχε δοκάρι σε απευθείας φάουλ του Χρυσοβέργη και στο 70΄ κατάφερε απλά να μειώσει σε 1-3 με πέναλτι του Αντωνόπουλου, που κέρδισε ο Παλιατσέας από τον Κωνσταντόπουλο. 0
● Διαιτητές: Π. Σερεμέτης, Φ. Κασκάνης, Η. Τσουλάκος
ΑΙΑΝΤΑΣ (Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης, Καραγιάννης (15΄ Μάραντος), Τριάντος, Λαγωνικάκος, Χρυσοβέργης, Παλιατσέας (79΄ Παπαθεοδωρίδης), Αντεμάι, Μασουρίδης (68΄ Μπαζίγος), Ξενιός, Αντωνόπουλος, Βασιλόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κουκούτσης, Πλαγιανός, Πανταζής (85΄ Κομινάκης), Παπαδέας, Γεωργακόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μάρης, Γιαννουκάκης (79΄ Μπρακολιάς), Σπαντιδέας, Μουρούφας (89΄ Ζαφειρόπουλος), Κωνσταντινίδης