Νίκη τριάδας για την Αναγέννηση (pics)!

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, όμως η Αναγέννηση κατάφερε να ανατρέψει το ματς και να νικήσει με το ευρύ 5-2 την Ομόνοια, ανεβαίνοντας στην 3η θέση της Α1 κατηγορίας!
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5΄ με τον Κατσίβα έπειτα από δοκάρι του Δρογγίτη, όμως ο Τριανταφυλλάκης έφερε το ματς στα ίσια στο 20΄ μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια από τα αριστερά.
Λίγο μετά την συμπλήρωση του μισαώρου ο Κάνιστρας έβαλε την Αναγέννηση μπροστά στο σκορ με πλασέ έπειτα από ασίστ του Δασκαλάκη και ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα, με το 2-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Δασκαλάκης «τελείωσε» το ματς, με δυο τέρματα σε ισάριθμα λεπτά (72-74΄), πρώτα με σουτ και έπειτα με ατομική προσπάθεια έκανε το 4-2, με την Ομόνοια να μειώνει λίγο αργότερα με πέναλτι του Κατσίβα.
Ο Κάνιστρας λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του αγώνα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του με πέναλτι.
Διαιτητές: Δ. Νίκας, Η. Τσουλάκος, Κ. Βοσνάκης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Γιώργος Μηλίτσης): Λίβας, Πανταζής, Δουρούμης, Παπαγεωργίου, Βεργόπουλος, Αντωναίος (80΄ Γιαννακόπουλος), Χάντζος, Ταμπάκης (84΄ Πραστέλλας), Κάνιστρας, Δασκαλάκης, Τριανταφυλλάκης,
ΟΜΟΝΟΙΑ (Σωτήρης Μπουραντώνης): Μέτσος, Κ. Κοστρίβας, Ταπεινός (82΄ Πέτροβας), Δ. Κοστρίβας, Σπυρόπουλος, Δρογγίτης, Πετριτάι (46΄ Μπακλαβάς), Τάφα, Ι. Κατσίβας (86΄ Γκίκα), Αγγελής, Κάππος