Τις ευκαιρίες ο Πατίστα, τα γκολ ο ΠΑΟ Καλού Νερού

Ο ΠΑΟ Καλού Νερού πήρε το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο της Β' ΕΠΣΜ, καθώς επικράτησε με 2-1 του ΑΟΠΚ Πατίστα στην Κυπαρισσία, έτσι τον άφησε τρεις βαθμούς πίσω του και πάτησε έστω και προσωρινά κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή σχεδόν σ' όλο το ματς και στο 28' έχασαν την πρώτη σπουδαία ευκαιρία του αγώνα, όταν ο Κυριακόπουλος έστειλε την μπάλα άουτ από τα 11 βήματα.

Και αφού δεν έγινε το 0-1, δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κορακοβούνη να βρίσκει δίχτυα. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης εξελίχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, καθώς στο 64' «έγραψε» και το 2-0.

Ο ΑΟΠΚ Πατίστα που συνέχιζε να χάνει ευκαιρίες, μείωσε εν τέλει στο 83' με τον Σαρδέλη να νικά τον Σταυρόπουλο, δίνοντας χαρακτήρα... θρίλερ στα τελευταία λεπτά.

ΠΑΟ Καλού Νερού (Γιώργος Μητρόπουλος): Σταυρόπουλος, Κουτσούλης, Γ. Βλάμης, Π. Λαμπρόπουλος, Γαλάνης, Μαρίνης, Π. Βλάμης, Σ. Κανελλόπουλος (75' Διονυσόπουλος), Κορακοβούνης, Μητρόπουλος (90' Κρητικός), Παπαϊωάννου (60' Κ. Λαμπρόπουλος).

ΑΟΠΚ Πατίστα (Θανάσης Αντωνόπουλος): Κυριακόπουλος, Γ. Καρδάσης, Γυφτοχρήστος, Δούβας, Ζησιμάτος, Κάππος, Μποντιώτης (50' Κυριόπουλος), Δεμπεγιώτης, Κοτταρίδης, Χριστοφιλόπουλος (60' Κ. Καρδάσης), Σαρδέλης.

Διαιτησία: Η. Σκόρδος, Ι. Μαντάς, Δ. Σταύρου