«Ξέσπασε»… Θύελλα στο Χαρακοπιό!

Μετά την ήττα-«σοκ» της προηγούμενης αγωνιστικής από τον ΑΟ Στενωσιάς, η Θύελλα Χαρακοπιού συνήλθε και «ξέσπασε» απέναντι στον Ατρόμητο Καλαμάτας με 4-1.

Χάρη σε δύο γρήγορα γκολ μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (6’ Τσιλίκος), (8’ αυτ. Ντιμάντι) η ομάδα του Παντελή Τσιγαρίδη απέκτησε ισχυρό προβάδισμα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά με τον Μούστο στο 67’,  καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Τσιλίκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα «έγραψε» το 3-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90’ ο Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι.

Θύελλα Χαρακοπιού (Παντελής Τσιγαρίδης): Σακκάς, Κυριακάκης, Μ. Στασινόπουλος, Ορφανός, Βασιλόπουλος, Σταματόπουλος, Α. Στασινόπουλος, Κ. Στασινόπουλος, Τσιλίκος (88’ Α. Σκόθος), Γ. Στασινόπουλος (80’ Ντέμπι), Μουρδουκούτας (76’ Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος).

Ατρόμητος Καλαμάτας (Αργύρης Λιάππας): Βόλος, Ντιαμάντι (46’ Γιαννακόπουλος), Γεωργομήτρος (82’ Θεωνάς), Κολόζης, Φιλόπουλος (46’ Πλεμμένος), Μπίζος, Αντωνόπουλος, Γεωργιόπουλος, Γιαλικάρης, Μούστος, Βαγκέλι.

Διαιτησία: Χ. Καστανάς, Δ. Σταυρόπουλος, Ε. Αναγνωστόπουλος