Με τον πλέον εμφατικό τρόπο η Εράνη, «φωνές» από Κεραυνό!

Επιστροφή στις νίκες με τον πλέον εμφατικό τρόπο για την Εράνη Φιλιατρών που επιβλήθηκε με 5-1 του Κεραυνού Καλαμάτας, που όμως έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία. Μάλιστα, οι άνθρωποι της ομάδας κάνουν λόγο για «σφαγή»!

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα του Νίκου Μουλατσιώτη αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γεωργακόπουλο, ενώ στο 20' της ακυρώθηκε γκολ του Σταθόπουλου ως οφσάιντ, μια υπόδειξη που ξεσήκωσε... θύελλα διαμαρτυριών.

Η απάντηση της Εράνης ήρθε στο 31' με τον Ι. Καλογερόπουλο, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου και την πλευρά του Κεραυνού αυτή την φορά να ζητά οφσάιντ.

Στο 50' ο Κίτος έδωσε ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους Φιλιατρινούς, ενώ στο 70' ο Φουντάς πέτυχε το 3-1.

Το 4-1 έγραψε στο 85' ο Α. Καλογερόπουλος και το... κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε δύο λεπτά αργότερα ο Χ. Σπυρόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς.

Εράνη Φιλιατρών (Δημήτρης Λίτσας): Αθανασόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Αλμπάν, Φουντάς, Κώτσος, Α. Καλογερόπουλος, Ι. Καλογερόπουλος (60' Χρονόπουλος), Π. Σπυρόπουλος, Διονυσόπουλος (77' Ανδρεόπουλος), Κίτος (75' Χ. Σπυρόπουλος).

Κεραυνός Καλαμάτας (Νίκος Μουλατσιώτης): Κάρλος, Χατζίου, Τσορώνης, Καναλουπίτης, Νιάρχος, Μπεσής, Κολυβάρης, Κότσης, (50' Πεΐδης), Παπαγεωργίου (75' Δούβαλης), Σταθόπουλος, Γεωργακόπουλος (46' Βοσνάκης).

Διαιτησία: Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Α. Καυκάς