Δεσπόζει το ντέρμπι της Κυπαρισσίας

Το ντέρμπι ΠΑΟ Καλού Νερού - ΑΟΠΚ Πατίστα που θα διεξαχθεί σήμερα (13/2) στην Κυπαρισσία, ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΜ.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο του 1ου Ομίλου Αστέρα Μικρομάνης και το αποτέλεσμα θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό το ποια από τις δύο ομάδες θα «κλειδώσει» αρχικά την δεύτερη θέση και εν συνεχεία θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για τον τίτλο.

Για τον 1ο Όμιλο επίσης, ο Ατρόμητος Πλατύ φιλοξενεί τον Διαγόρα Κοπανακίου και η ουραγός ΑΕ Αιθαίας τον Ηρακλή Κυπαρισσίας.

Στον 2ο Όμιλο, οι δύο πρωτοπόροι Ολυμπιακός Ανάληψης και Θύελλα Χαρακοπιού δοκιμάζονται εντός έδρας, απέναντι σε ΑΕΚ Καλαμάτας και Ατρόμητο Καλαμάτας, αντίστοιχα. Τέλος, η Δόξα Καλαμάτας υποδέχεται τον ΑΟ Στενωσιάς.

Δείτε >>>ΕΔΩ<<< την βαθμολογία του 1ου Ομίλου

Δείτε >>>ΕΔΩ<<< την βαθμολογία του 2ου Ομίλου

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής:

Β’ ΕΠΣΜ - 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)

 

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

16.

ΑΕ Αιθαίας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

«Πέτρος Γεωργανάς»

Σάββατο

13/02/16

15:30

Η. Ρέκκας, Α. Τσουκάλή, Π. Ηλιόπουλος  

17.

ΠΑΟ Καλού Νερού - ΑΟΠΚ Πατίστα

Κυπαρισσίας

Σάββατο

13/02/16

15:30

Η. Σκόρδος, Ι. Μαντάς, Δ. Σταύρου  

18.

Ατρόμητος Πλατύ -Διαγόρας Κοπανακίου

Πλατύ

Σάββατο

13/02/16

15:30

Χ. Γεωργαντάς, Α. Παπαϊωάννου, Χ. Λίγγρη  

19.

Παπαφλέσσας Άμφειας - ΑΕ Γαργαλιάνων

«Πέτρος Γεωργανάς»

Κυριακή

14/02/16

12:00

Β. Σακκάς, Σ. Μπότη, Χ. Λίγγρη  

20.

Θύελλα Μερόπης -Αστέρας Μικρομάνης

Μελιγαλά

Κυριακή

14/02/16

15:30

Σ. Τσαούση, Θ. Αγγελακάκης, Κ. Αντωνόπουλος  

21.

Πανιώνιος Καλαμάτας - ΑΟ Φυτειάς

«Γεώργιος Λουκαρέας»

Δευτέρα

15/02/16

15:30

Χ. Καστανάς, Γ. Μιχαλόπουλος, Φ. Χέλη  

 

Β΄ ΕΠΣΜ - 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)

 

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

22.

Δόξα Καλαμάτας - ΑΟ Στενωσιάς

«Παναγιώτης Μπαχράμης»

Σάββατο

13/02/16

15:30

Ε. Ζαρακοβίτης, Π. Κομπιλήρης, Μ. Ζέρβα  

23.

Θύελλλα Χαρακοπιού - Ατρόμητος Καλαμάτας

Κορώνης

Σάββατο

13/02/16

15:30

Χ. Καστανάς, Δ. Σταυρόπουλος, Ε. Αναγνωστόπουλος  

24.

Ολυμπιακός Ανάληψης - ΑΕΚ Καλαμάτας

Μεσσήνης

Σάββατο

13/02/16

15:30

Π. Σερεμέτης, Κ. Βοσνάκης, Θ. Αγγελακάκης  

25.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας- Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης

«Γεώργιος Λουκαρέας»

Κυριακή

14/02/16

15:30

Δ. Γιαννακλής, Π. Ηλιόπουλος, Η. Ρέκκας  

26.

ΠΑΟ Καλλιθέας - ΑΕ Μάνης

Καλλιθέας

Κυριακή

14/02/16

15:30

Σ. Παλλαδινός, Δ. Τάγαρης, Ε. Αναγνωστόπουλος  

27.

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου -Πράσινα Πουλιά

Χατζή

Κυριακή

14/02/16

15:30

249 views
Top