Με... κεκτημένη ταχύτητα από την Μεθώνη

Ο ΑΟ Ασπροχώματος με κεκτημένη... ταχύτητα από την Μεθώνη και το 4-2 επί του Χανδριναϊκού ΠΣ, «συνέτριψε» με 5-1 τον Απόλλωνα Πεταλιδίου.

Η υπεροχή των γηπεδούχων «καρποφόρησε» στο 33' με τον Γυφτέα να ανοίγει το σκορ, ενώ στο 44' ο Φίλιος έκανε το 2-0.

Στο 67' ο Α. Ηλιόπουλος διαμόρφωσε το 3-0, με τον Γιαννόπουλος τρία λεπτά αργότερα να μειώνει προσωρινά για τους φιλοξενούμενος.

Στο 81' ο Σ. Χαρίτος πέτυχε το 4-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Α. Ηλιόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ολοκλήρωσε τον... χορό των γκολ.

ΑΟ Ασπροχώματος (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Καντερές, Θεοδωρόπουλος, Φλέσσας, Φίλιος, Π. Χαρίτος, Σ. Χαρίτος, Α. Ηλιόπουλος (90' Α. Ηλιόπουλος), Βεργόπουλος, Ντάσης (89' Παχτίτης), Χριστόπουλος, Γυφτέας.

Απόλλωνας Πεταλιδίου (Αλέκος Τσατάς): Άγγ. Δαμήλος, Ε. Χρονόπουλος, Πανταζόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Καπρουλάς, Στασινός, Σαρατσιώτης, Μπογκντάνι, Γιαννόπουλος, Ξαρχάκος, Α. Χρονόπουλος.

Διαιτησία: Σ. Λάμιας, Ε. Παναγιωτόπουλος, Μ. Μανιατέας