«Διπλό» στα Φιλιατρά και με μισό πόδι …3άδα η Αναγέννηση!

Μεγάλο «διπλό» με δυο τέρματα του Νίκου Τριανταφυλλάκη, σημείωσε η Αναγέννηση μέσα στα Φιλιατρά επί της πρωτοπόρου Εράνης με 2-1 και έχει μπει πλέον για τα καλά στο κόλπο της ανόδου στην Α΄ τοπική, αφού ισοβαθμεί με την Αβία στην 3η θέση!
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 28΄ με τον δυναμικό αριστεροπόδαρο να σκοράρει με ωραίο πλασέ και 4 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με φανταστικό σουτ εκτός περιοχής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Οι Φιλιατρινοί ισοφάρισαν στο 68΄ με κεφαλιά του Διονυσόπουλου και στις καθυστερήσεις, διαμαρτυρήθηκαν έντονα για χέρι του Παπαγεωργίου σε σέντρα σουτ του Ι. Καλογερόπουλου, όμως ο ρέφερι Γιαννόπουλος έδειξε «παίζεται».
● Διαιτητές: Δ. Γιαννόπουλος, Χ. Τσοπανάκης, Α. Καυκάς
ΕΡΑΝΗ (Δημήτρης Λίτσας): Στασινόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Μιχαλακόπουλος (52΄ Χ. Σπυρόπουλος), Αλμπάν, Κώτσος, Καραχάλιος, Α. Καλογερόπουλος, Διονυσόπουλος, Π. Σπυρόπουλος, Ι. Καλογερόπουλος, Ανδρεόπουλος (46΄ Κίτος)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Γιώργος Μηλίτσης): Λίβας, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Βεργόπουλος, Δουρούμης, Κάνιστρας (88΄ Ταμπάκης), Δελής, Τριανταφυλλάκης, Αντωναίος, Δασκαλάκης (90΄ Καρμπαλιώτης), Χάντζος