«Καρέ» τερμάτων ο Φίλιος και «διπλό» το Ασπρόχωμα

Με τον Αντώνη Φίλιο να πετυχαίνει 4 (!) τέρματα, το Ασπρόχωμα πήρε δύσκολο «διπλό» επί του Χανδριναϊκού με 4-2, παρ΄ ότι το παιχνίδι ήταν δις ισόπαλο (1-1, 2-2) μέχρι και το 60΄!
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24΄ με τον Κοντό, όμως ο Φίλιος έφερε το ματς στα ίσια στο 37ο λεπτό.
Στην επανάληψη ο Φίλιος και πάλι έκανε το 2-1 στο 56΄, όμως η απάντηση του Χανδριναϊκού ήρθε δια ποδός Καραμπάτσου στο 60΄.
Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, καθώς 5 λετά αργότερα ο Φίλιος έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του με εκτέλεση πέναλτι και στο 93΄ ολοκλήρωσε το προσωπικό του «κουαρτέτο» τερμάτων.
● Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Τσουκάλη, Π. Ηλιόπουλος
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάλαμας): Νικητόπουλος, Κότι, Λίτο, Ζωγόπουλος, Γιάνναρης (60΄ Δ. Καλδής), Καραμπάτσος (76΄ Σαχινάι), Φωτόπουλος, Δ. Κατσιγιάννης, Μεμά, Κοντός (85΄ Κοκάι), Ι. Κατσιγιάννης
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Καντερές, Ζαφειρόπουλος, Ντάσης (65΄ Θεοδωρόπουλος), Φλέσσας, Φίλιος, Πετσόπουλος, Π. Χαρίτος, Στ. Χαρίτος, Αρ. Ηλιόπουλος, Βεργόπουλος, Φουρναράκος (46΄ Χριστόπουλος)