Νίκη Άμφειας με σκορ... πόλο (6-4)

Νίκη με το εντυπωσιακό 6-4 πήρε ο Παπαφλέσσας Άμφειας απέναντι στον Διαγόρα Κοπανακίου που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες και ανέβηκε έστω και προσωρινά στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Ντάνου στο 13' και στο 26', όμως οι γηπεδούχοι με τέρματα που σημείωσαν οι Σούσα στο 29' (πεν.) και Σκουφάκης στο 39' και στο 59' έκαναν την ολική ανατροπή.

Στο 72' ο Κυριακόπουλος ισοφάρισε προσωρινά σε 3-3 για τον Διαγόρα, με τον Ι. Μουτσούλα δύο λεπτά αργότερα να δίνει εκ νέου προβάδισμα στον Παπαφλέσσα. Στο 76' ήταν η σειρά του Ζάγουρα να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 4-4.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γιαννόπουλος σκόραρε για το 5-4, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ι. Μουτσούλας στο 88' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες, λόγω αποβολών με απευθείας κόκκινη κάρτα του Νικόλλι στο 23' για εξύβριση αντιπάλου και του Θ. Παπαδόπουλου στο 28' που ανέτρεψε αντίπαλο που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Στο 88' απομακρύνθηκε από τον πάγκο του Παπαφλέσσα ο Σταύρος Γεωργιόπουλος για έντονη διαμαρτυρία, ενώ στην συνέχεια ο τεχνικός της ομάδας της Άμφειας εξύβρισε τον διαιτητή.

Παπαφλέσσας Άμφειας (Σταύρος Γεωργιόπουλος): Μπρούμας, Κουμουράς, Σμυρλής, Σκιαδόπουλος, Γιαννόπουλος (75' Αντωνούρης), Δ. Μουτσούλας, Σκουφάκης (70' Λαμπρόπουλος), Σακκάς, Σούσα, Γαλανόπουλος (55' Μαλαπάνης), Ι. Μουτσούλας.

Διαγόρας Κοπανακίου (Μιχάλης Νικητόπουλος): Θ. Παπαδόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σ. Παπαδόπουλος, Νικολακόπουλος (55' Διαμαντόπουλος), Κυριακόπουλος, Καμπούκος, Νικόλλι, Καραχάλιος (60' Κοσμάς), Ζάγουρας, Σταματογιαννόπουλος, Ντάνος.

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Α. Κυριόπουλος, Δ. Σταύρου