Πλησίασε την κορυφή ο Ακρίτας

Ο Ακρίτας Κορώνης επικράτησε 3-1 του Κεραυνού Καλαμάτας με ανατροπή και πλησίασε στην κορυφή της βαθμολογίας την Εράνη Φιλιατρών, με τις δύο ομάδες να τις χωρίζουν τέσσερις βαθμοί.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το... λάθος στο 20ο λεπτό να προηγηθούν με τον Σωτηράκο, όμως άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, καθώς τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 ο Α. Μάραντος.

Ο Μουτζούρης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Ακρίτα στο 47', ενώ ο Α. Μάραντος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι στο 74' «σφράγισε» τη νίκη για την ομάδα της Κορώνης.

Ακρίτας Κορώνης (Νίκος Σαββίδης): Σπυρόπουλος, Π. Κυριόπουλος (46' Μπλάνας), Σαρέλλας, Κουτσολίας, Δ. Κουτσουμπός, Τσάνι, Κ. Μάραντος, Α. Μάραντος, Μουτζούρης (86' Φωτεινάκης), Σταμάτης (85' Ι. Κουτσουμπός), Χ. Μαθιόππουλος.

Κεραυνός Καλαμάτας (Νίκος Μουλατσιώτης): Κάρλος, Χατζίου, Χατζαλιώτης, Καναλουπίτης, Κότσης, Παπαγεωργίου (71' Ψαρρέας), Κολυβάρης, Βοσνάκης (71' Αναζίκος), Σωτηράκος, Σταθόπουλος (76' Μαυροειδής), Γεωργακόπουλος.

Διαιτησία: Χ. Καστανάς, Ξ. Κωνσταντόπουλος, Γ. Γαλακούτης

φώτο: Χρυσοβαλάντη Λευτάκη