Νίκησε Ακαδημία Παμίσου, «έχασε» Σπύρη!

Μπορεί με γκολ του Παναγιώτη Σερπάνου στο 71ο λεπτό η Δόξα Καλαμάτας να νίκησε 1-0 την Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης, «έχασε» όμως για 2 μήνες τον Σωτήρη Σπύρη που σε μια ανύποπτη φάση στο 83' έσπασε το αριστερό πόδι του!

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία να «τσιμπήσουν» τον βαθμό της ισοπαλίας, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αλεβίζου, ο Χαραλαμπόπουλος με κεφαλιά είδε την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δημήτρης Ξυγκώρος): Δικτάκης, Β. Π. Δημητρίου, Λ. Δημητρίου, Κωνσταντακόπουλος, Καλαμουδάκος, Σπύρης (83' λ. τρ. Πλάκου), Σερπάνος, Γυφτοχρήστος, Ντοχάς (87' Ι. Δημητρίου), Β. Ι. Δημητρίου (90' Λάσκαρης), Γαϊτάνης.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΥ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Παναγιώτης Μπιζίμης): Οικονομόπουλος, Μ. Καραχάλιος, Γ. Καραχάλιος (59' Σαραντόπουλος), Λένα, Μάρκου, Μπορχάν, Δημητρόπουλος (46' Χαραλαμπόπουλος), Β. Αλεβίζος, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος, Φράγκος (46' Βλάχος).
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Χ. Γεωργαντάς, Σ. Μπότη, Ε. Τσαούση