«Χρυσή» αλλαγή ο Βασιλογιαννακόπουλος

Σε ένα επεισοδιακό ματς με τέσσερις αποβολές (!) και τον Παναγιώτη Βασιλογιαννακόπουλο του Αδάμ να αποδεικνύεται «χρυσή» αλλαγή, η Θύελλα Χαρακοπιού ξεκίνησε με το... δεξί τις υποχρεώσεις της στο 2016 με 3-0 επί της ΑΕΚ Καλαμάτας.

Με το τρίποντο αυτό η ομάδα του Παντελή Τσιγαρίδη συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 2ο Όμιλο της Β' ΕΠΣΜ με 33 βαθμούς.

Ο 30χρονος επιθετικός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και έλυσε τον... γόρδιο δεσμό στο 77', ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μπούνας σκόραρε στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 85' ο Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Στο 65' αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη κάρτα οι Στυλιανόπουλος και Μπαρούνης των «κιτρινόμαυρων», καθώς σύμφωνα με το φύλλο αγώνα ο πρώτος συνεπλάκη με αντίπαλο και ο δεύτερος κλώτσησε αντίπαλο εκτός φάσης.

Στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε ο Μουρδουκούτας της Θύελλας που προσπάθησε να χτυπήσει αντίπαλο, ενώ οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν στο 80', όταν ο Κ. Στασινόπουλος εξύβρισε αντίπαλο.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ (Παντελής Τσιγαρίδης): Ποτηριάδης, Κυριακάκης, Μ. Στασινόπουλος, Ορφανός, Βασιλόπουλος, Α. Στασινόπουλος, Γ. Στασινόπουλος (88' Γ. Σαμπάνι), Ε. Σαμπάνι (55' Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος), Κ. Στασινόπουλος, Μουρδουκούτας, Σούμπουλης (71'Μαρκάκης).
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Στέλιος Παπαδόπουλος): Δημητρακόπουλος, Παραπονιάρης, Σταυρόπουλος (84' Διπλάρης), Κατσάκος (88' Μπαντάς), Μπαρούνης, Τσεκάνι, Στυλιανόπουλος, Τζώλος, Μπούνας, Μάλαμας (60' Βασίλοβιτς), Μπαζάνης.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Η. Τσουλάκος, Κ. Βοσνάκης, Δ. Ρηγοπούλου