Συναρπαστικό ματς, «διπλό» τα Πράσινα

Τα Πράσινα Πουλιά προηγήθηκαν 0-3 στο ημίχρονο και τελικά νίκησαν 2-3 τον ΠΑΟ Καλλιθέας σε ένα συναρπαστικό ματς.

Στο 25' ο Θεοδωρόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, στο 32' ο Χότζα έκανε το 0-2 και στο 39' ήταν η σειρά του Κουτρουμπή να χριστεί σκόρερ για το 0-3.

Στο 63' ο Ανεστόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 1-3 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ράλλης και πάλι από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Γιώργος Λύγκρης): Καραγλάνης, Δ. Λίγγρης (46' Ράλλης), Γάλλος, Μπαρδόσι, Π. Λίγγρης (50' Α. Σαρδέλης), Τάφα, Κοντογόνης (65' Ε. Σαρδέλης), Σαμπάνι, Ανεστόπουλος, Κιοσιά, Καρβέλας.
ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ (Παναγιώτης Πολίμος): Καλογερόπουλος, Δαλκαφούκης, Βαλσαμάκης, Λούτα, Συρμπόπουλος, Σόφτης, Κουτρουμπής, Λεμπέσης (85' Ι. Μάντης), Χότζα (73' Μανουσόπουλος), Αλεβίζος (46' Βαρθαλίτης), Θεοδωρόπουλος.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Ε. Ζαρακοβίτης, Η. Ρέκκας, Α. Τσουκάλη