Νίκησε και ανέβηκε τετράδα η Άμφεια

Σε ένα... χορταστικό ματς ο Παπαφλέσσας Άμφειας νίκησε 3-2 τον Ηρακλή Κυπαρισσίας και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ.

Στο 55'ο Δ. Μουτσούλας άνοιξε το σκορ, ενώ στο 62' ο Σφαλτός έκανε το 1-1.

Στο 71' ο Σούσα από το σημείο του πέναλτι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Άμφειας και στο 80' ο Γαλανόπουλος πέτυχε το 3-1.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σφαλτού στο παιχνίδι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΆΜΦΕΙΑΣ (Σταύρος Γεωργιόπουλος): Σιώτος (88' Μπρούμας), Λαμπρόπουλος, Γ. Σπυρόπουλος, Σμυρλής, Γιαννόπουλος, Δ. Μουτσούλας, Βουγιουκλής (46' Σκουφάκης), Σακκάς, Σούσα (82' Μαλαμπάνης), Γαλανόπουλος, Ι. Μουτσούλας.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Παναγιώτης Παναγόπουλος): Μπέλι, Μουζής (79' Θεοχαρόπουλος), Μπακούρος, Μπακόπουλος, Σφαλτός, Παναγιωτόπουλος, Κυριακούλης, Παπαγιάννης (73' Μακροκάνης), Αριδάς, Τσουμάνης (79' Σαμπαζιώτης), Αρβανίτης.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Φ. Κασκάνης, Δ. Τάγαρης, Α. Μιχαλόπουλος