«Ανάσα» για Κεραυνό

Φοβερό ματς στο «Παναγιώτης Μπαχράμης» στο ματς που , με τον Κεραυνό Καλαμάτας να επικρατεί 3-2 του ΑΟ Ασπροχώματος και να παίρνει βαθιά βαθμολογική... ανάσα.
Το 1-0 για τον Κεραυνό έγινε στο 5'. Ο Γεωργακόπουλος εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, ο Καναλουπίτης πετάχτηκε στην «καρδιά» της άμυνας και με πλασέ νίκησε τον Καντερέ.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Φίλιος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τσορώνη και κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος και συνάμα την αποβολή του αμυντικού των γηπεδούχων (1-1).
Στο 26' ο Σταθόπουλος έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και Παπαγεωργίου με καρφωτή κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του αν και αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο (2-1).
Ένα λεπτό αργότερα αποκαταστάθηκαν οι αριθμητικές ισορροπίες, καθώς ο Σταύρος Χαρίτος είδε δεύτερη κίτρινη για θέατρο και έτσι οι φιλοξενούμενοι έμειναν και εκείνοι με 10 παίκτες.
Στο 77' ο Σταθόπουλος μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Αναστασόπουλο δίνοντας... αέρα δύο τερμάτων στον Κεραυνό.
Στο 85' ο Φίλιος κέρδισε πέναλτι αυτή τη φορά σε ανατροπή του από τον Νιάρχο σημαδεύοντας σωστά από τα 11 βήματα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Νίκος Μουλατσιώτης): Γιαμαρέλος, Χατζίου, Τσορώνης, Καναλουπίτης, Σωτηράκος, Κότσης, Γεωργακόπουλος, Βοσνάκης, Παπαγεωργίου (90+2' Αναζίκος), Σταθόπουλος (84' Μαυροειδής), Νιάρχος.
ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Καντερές, Μουράτι (73' Αναστασόπουλος), Ζαφειρόπουλος, Φουρναράκος (70' Χριστόπουλος), Ντάσης (66' Γυφτέας), Φλέσσας, Σ. Χαρίτος, Φίλιος, Λυμπιώτης, Βεργόπουλος, Πετσόπουλος.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Π. Σερεμέτης, Ν. Γκούμας, Χ. Γεωργαντάς