Ανατροπή και νίκη στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Γιάννη Σωτηρόπουλου που είχε περάσει ως αλλαγή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕ Γαργαλιάνων ανέτρεψε το σκορ και επικράτησε του Ατρόμητου Πλατύ με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 36' με τον Κοντόπουλο. O Tσούτσας ισοφάρισε στο 89' και στο 90+2' ο Σωτηρόπουλος... υπέγραψε την 4η φετινή νίκη της ομάδας του Θοδωρή Ντουγερόγλου.
Από το 62' ο Ατρόμητος αγωνιζόταν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Σιψά με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση αντιπάλου.

ΑΕ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Θοδωρής Ντουγερόγλου): Αλεξόπουλος, Πανταζής, Σερέτης, Ανδρινόπουλος, Βασιλόπουλος (38' Γεωργακόπουλος), Τάρλεφ, Γκιώνης, Σοφιανόπουλος, Φωτόπουλος (79' Σωτηρόπουλος), Δεσποτόπουλος, Τσούτσας (70' Καλκαβούρας).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ (Μιλτιάδης Μαυροειδής): Σ. Ταχταμπάς, Στέργιος, Λικολλάρι, Χ. Ταχταμπάς, Φράγκος, Καπόγλης, Σιψάς, Κοντόπουλος, Δάρας, Βαγκέλι, Δημέας.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Α. Καυκάς