Με «μάγκικη» ανατροπή η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ Καλαμάτας παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε και τις δύο να ισοφαρίσει και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να πετύχει το γκολ που της έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Σκόρερ για τους «κιτρινόμαυρους» στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΜ ήταν οι Στυλιανόπουλος στο 42', Βασίλοβιτς στο 50' και Παναγιωτόπουλος με πέναλτι στο 90+1'.

Για τους φιλοξενούμενους είχε ανοίξει το σκορ στο 22' ο Α. Σταματελόπουλος, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε κάνει το 1-2 στο 41'.

Με 9 παίκτες ολοκλήρωσε το ματς η ΑΕΚ, λόγω αποβολών των Στέλιου Παπαδόπουλου στο 88' με δεύτερη κίτρινη για ριψοκίνδυνο παιχνίδι και Δημήτρη Παναγιωτόπουλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για εξύβριση αντιπάλου.

ΑΕΚ Καλαμάτας (Στέλιος Παπαδόπουλος, Παναγιώτης Λαδάς): Μαυροειδέας, Μπαντάς (46' Βασίλοβιτς), Σταυρόπουλος (83' Διπλάρης), Παπαδόπουλος, Μπούνας, Τσεκάνι (71' Αλεβίζος), Στυλιανόπουλος, Τζώλος, Παυλόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Μπαζάνης.

ΑΟ Στενωσιάς (Χρήστος Ντούκας): Γεωργόπουλος, Π. Ηλιόπουλος (87' Φ. Σταματελόπουλος), Ι. Νικολακόπουλος, Α. Σταματελόπουλος, Ε. Σταματελόπουλος, Καγιανάς, Κ. Νικολακόπουλος, Α. Καλογερόπουλος, Α. Σταματελόπουλος, Φιλιππόπουλος, Π. Σταματελόπουλος (51' Θ. Καλογερόπουλος).

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Κ. Βοσνάκης, Γ. Μιχαλόπουλος