Τα μοιράστηκαν όλα στο Ασπρόχωμα (1-1)

Δεν μοιράστηκαν μόνο τα γκολ αλλά και τα… δοκάρια Ασπρόχωμα και Αναγέννηση Παραλίας που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 στο γήπεδο Ασπροχώματος.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Φίλιο στο 12’ ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι με την φάση αυτή να είναι η κορυφαία του ά μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε και φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και τελικά επιβραβεύτηκαν στο 55’ όταν μετά από πλασέ του Κάνιστρα η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς στρώθηκε στον Τριανταφυλλάκη ο οποίος με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1.

Το γκολ δεν απογοήτευσε τους γηπεδούχους οι οποίοι βγήκαν στην επίθεση και πριν συμπληρωθεί δεκάλεπτο από το τέρμα της Αναγέννησης, στο 64’ ο Φίλιος, αφού πέρασε με εκπληκτικό… σλάλομ 2-3 παίκτες των φιλοξενούμενων, σημείωσε με άπιαστο πλασέ το τελικό 1-1.

Η Αναγέννηση αντέδρασε και στο 70’ είχε δοκάρι με τον πρώτο της σκόρερ Φάνη Κάνιστρα ενώ στο 80’ υπήρξαν διαμαρτυρίες όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γιαννακόπουλου ο οποίος όμως ήταν πεσμένος στο έδαφος και διαιτητής Λάμιας έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ: Καντερές, Μουράτι, Ζαφειρόπουλος, Φουρναράκος (75’ Βεργ’όπουλος), Χαρίτος Π., Ντάσσης (68’ Θεοδωρόπουλος), Φλέσσας, Χαρίτος Στ. (75’ Πετσόπουλος), Φίλιος,  Ηλιόπουλος Αρ., Λυμπιάτης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Λίβας, Πανταζής Παπαγεωργίου, Βεργόπουλος, Γυφτέας (68’ Γιαννακόπουλος), Καραμπαλιάτης (81’ Βοσνάκης), Δουρούμης, Δασκαλάκης, Κάνιστρας, Ταμπάκης (58’ Αντωναίος), Τριανταφυλλάκης