«Ηρωικός» βαθμός για Ίκαρο

Ο ΑΟ Λαιΐκων προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο στο «Παναγιώτης Μπαχράμης», αλλά ο Ίκαρος Καλαμάτας κατάφερε να πάρει έναν... ηρωικό βαθμό με τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο.

Τα τρία γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Ζουζούνης στο 15', Παλαμάρας στο 21' και Γ. Κάτσος στο 33', ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Δημητρακόπουλος στο 70' και Σαμπαζιώτης στο 85' και στο 90'.

Ίκαρος Καλαμάτας (Παναγιώτης Καρύδης): Τενέντες, Μπότης (86' Δρούμπαλης), Θεοδωρακόπουλος (49' Θεοφιλόπουλος), Αναστασίου, Σιμόπουλος, Λουκάς, Μάλαμας (49' Αραπάκης), Μιχαηλίδης, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σαμπαζιώτης.

ΑΟ Λαιΐκων (Γιώργος Νινιός): Μπαρούνης, Ξυπόλητος (65' Σπάλας), Καρούμπαλης, Χ. Χριστόπουλος, Μουστάκας, Πατσούλας, Ι. Κάτσος (55' Γαλίτης), Παλαμάρας, Τζανετάκος (88' Κορομηλάς), Ζουζούνης, Γ. Κάτσος.

Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης. Κ. Βοσνάκης, Π. Κομπιλίρης