Τρομοκράτησε τους «τρομοκράτες»

Μόνο ντέρμπι δεν έμοιαζε η εικόνα της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΑΟ Φυτειάς και τον ΑΟΠΚ Πατίστα στο «Παναγιώτης Μπαχράμης».

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν το απόλυτο αφεντικό και... τρομοκράτησαν τους «τρομοκράτες» με την εμφάνισή τους, δείχνοντας να μην «ζαλίζονται» από την κορυφή.

Ο Μποντιώτης στο 36' έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Θανάση Αντωνόπουλου.

Από εκεί και πέρα ένα εντυπωσιακό 20λεπτο ήταν αρκετό για να ανέβει ο δείκτης του σκορ στο 5-0. Ο Σαρδέλης στο 62' έκανε το 2-0, με τον Δεμπεγιώτη στο 78' να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στη συνέχεια δύο ακόμη τέρματα έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «πορτοκαλί».

Ο Κοτταρίδης στο 80' έκανε το 4-0, με τον Σαρδέλη να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 82ο λεπτό για το τελικό 5-0, να φτάνει τα 11 συνολικά και να φιγουράρει πλέον στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τους Δεμπεγιώτη στο 8' και Κυριακό στο 16'.

Επίσης, οι τυπικά γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για τρία πέναλτι, που όπως υποστηρίζουν έπρεπε να δοθούν σε ανατροπές των Κυριακού, Δαβαρία και χέρι Καρδάση.

ΑΟ Φυτειάς (Βαγγέλης Πουρνάρας): Δ. Μάρκου, Γ. Μάρκου, Αργυρόπουλος, Η. Πουρνάρας, Φωτεινάκης (64' Ντιμιτρόφ), Ταβουλαρέας, Σαμιώτης (75' Ε. Μάρκου), Βλάσσης, Κυριακός, Κομπότης (62' Βασιλακάκος), Δαβαρίας.

ΑΟΠΚ Πατίστα (Θανάσης Αντωνόπουλος): Κυριακόπουλος, Καρδάσης, Γυφτοχρήστος, Αντωνόπουλος (84' Βασιλειάδης), Δούβας, Κάππος, Μποντιώτης, Δεμπεγιώτης, Κοτταρίδης, Γκούζος, Σαρδέλης (86' Μπαζίγος).

Διαιτησία: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Π. Ηλιόπουλος, Δ. Σταυρόπουλος