«Χτύπησε» στις αρχές κάθε ημιχρόνου (pics)

Με δύο γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου η Αναγέννηση Παραλίας έκαμψε με 2-1 εκτός έδρας την αντίσταση του Παπαφλέσσα Χώρας και... έπιασε ξανά στην 3η θέση την ΑΕ Αβίας.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Κάνιστρας με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε τους «μπλαουγκράνα» μπροστά σκορ.

Στο 25' ο Τηλεμάχου με ωραίο σουτ αρκετά έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας του Λίβα για το 1-1.

Τη νίκη στην Αναγέννηση Παραλίας χάρισε ο Τριανταφυλλάκης στο 50' με κεφαλιά.

Από το 83' οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Γιαννακόπουλου με δεύτερη, καθώς κλώτσησε την μπάλα μακριά για καθυστέρηση.

Παπαφλέσσας Χώρας (Κώστας Λυμπερόπουλος): Λινάρδος, Λ. Μαθιός (85' Αϊβαλής), Γρηγορόπουλος, Πλάγος, Α. Τσόπελας (69' Γκότσης), Τσέρτος, Δημόπουλος, Τηλεμάχου, Νικολακόπουλος (76' Καγιάς), Μπολγκβάτζε, Μπάρκας.

Αναγέννηση Παραλίας (Γιώργος Μηλίτσης): Λίβας, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Βεργόπουλος, Γυφτέας, Δουρούμης, Βοσνάκης (78' Γιαννακόπουλος), Δασκαλάκης, Τριανταφυλλάκης, Κάνιστρας, Καρμπαλιώτης (90' Ράτσεφ).

Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Β. Βρυώνης, Δ. Ταβουλαρέας