«Αστεράτη» Βαλύρα (pics)

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αστέρας Βαλύρας, ο οποίος επικράτησε 4-1 του ΑΟ Βέργας και έδειξε... έτοιμος για την άμεση επάνοδό του στην Β' ΕΠΣΜ.

Απίστευτο συμβάν συνέβη στο 38ο λεπτό αγώνα, όταν ελάφια (!) εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και υπήρξε προσωρινή διακοπή στο ματς.

Στο αγωνιστικό μέρος, ο Τσάμης ήταν αυτός που στο 29' έβαλε τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού στο ματς, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια με 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαννόπουλου στο 44'.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά στο 63' με τον Αδαμόπουλο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 88' ο Καίσαρης που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι παραβίασε για τέταρτη φορά την εστία του Μπεσή διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 86' ο παίκτης - προπονητής του Αστέρα είχε δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις του ακυρώθηκε γκολ για οφσάιντ.

Αστέρας Βαλύρας (Χρήστος Καίσαρης): Γ. Χριστόπουλος, Βασιλόπουλος, Ανδριανόπουλος, Β. Μπουρίκας, Η. Μπουρίκας, Μανιάτης, Σιάγκρης (74' Γεωργακόπουλος), Τσάμης, Γιαννόπουλος (58' Καίσαρης), Θεοδωρακόπουλος (53' Καυκούλας).

ΑΟ Βέργας (Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος): Μπεσής, Γκούζος (54' Παυλέας), Αδαμόπουλος, Κολοκάθης, Κουλουμπός, Ζαφείρης, Πανταζής, Γιαννακόπουλος (46' Λαμπρόπουλος), Ριζάς (81' Καραλέκας), Κονταργύρης, Καλογερόπουλος.

Διαιτησία: Ι. Κουτσαναστάσης, Θ. Αγγελακάκης, Ε. Ανγνωστόπουλος