Της έφταναν 35' λεπτά

Με τρία γκολ στα πρώτα 35' λεπτά του ματς, η Εράνη Φιλιατρών «καθάρισε» την υπόθεση νίκη στο Πεταλίδι, επικρατώντας 3-1 του τοπικού Απόλλωνα και διατηρήθηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΜ.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Α. Καλογερόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Διονυσόπουλος με κεφαλιά «έγραψε» το 0-2.

Το τρίτο γκολ των Φιλιατρινών ήρθε στο 35' με κεφαλιά του Γκρέτσα.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 74' με απευθείας φάουλ του Ξαρχάκου.

Απόλλωνας Πεταλιδίου (Κώστας Πλακουδάκης): Μπεκιάρης, Ε. Χρονόπουλος, Πετρόπουλος, Κουτσολίας (61' Πανταζόπουλος), Καπρουλάς, Στασινός (79' Σαρατσιώτης), Α. Χρονόπουλος (46' Κοστόφ), Μπογκντάνι, Γιαννόπουλος, Ξαρχάκος, Γ. Κορμπής.

Εράνη Φιλιατρών (Δημήτρης Λίτσας): Αθανασόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Γκρέτσα, Κώτσος (46' λ. τρ. Κίτος), Α. Καλογερόπουλος (30' λ. τρ. Κασπίρης), Διονυσόπουλος, Β. Σπυρόπουλος, Ι. Καλογερόπουλος, Ανδρεόπουλος, Χότι (66' Στριμπάκος).

Διαιτησία: Σ. Λάμιας, Κ. Βοσνάκης, Δ. Τάγαρης