Χρυσή αλλαγή ο Κοντός και νίκη Χανδριναικού

Χρυσή εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Χανδριναικός επικρατώντας της «αποδεκατισμένης» Ομόνοιας, που ταξίδεψε με μόλις 11 παίκτες στην αποστολή, με σκορ 4-2,στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α1,αποτέλεσμα το οποίο τον φέρνει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη, να αισθάνεται άνετα για τη συνέχεια.

Οι τυπικά γηπεδούχοι, καθώς το παιχνίδι έγινε στη Μεθώνη, προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 ωστόσο η Ομόνοια αντέδρασε και έφτασε στην επανάληψη στην ισοφάριση αλλά οι παίκτες του κ. Μάλαμα βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν δύο γκολ στο τέλος και να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ν. Καραμπάτσος έκανε το 1-0 μόλις στο 3΄ και πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας του. Η Ομόνοια μείωσε στο 52΄ με τον Σπυρόπουλο και στο 74΄ ο Κατσίβας με πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια, με τους «κυανέρυθρους» να ψάχνουν και το γκολ της νίκης χάνοντας ευκαιρίες μέχρι το 85΄.

Κάπου εκεί μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου και ο Χανδριναικός με δυο γκολ του Θανάση Κοντού, που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στην ανάπαυλα,στο 87΄ και στο 90΄, πήρε το υπερπολύτιμο τρίποντο φτάνοντας στους 13 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Ομόνοια. ΧΑΝΔΡΙΝΑΙΚΟΣ:Γιαννακόπουλος, Κότι, Λίτο, Καραταράκης, Κατσίγιαννης, Καλδής, Φωτόπουλος, Κοκάι(64΄ Μάλαμας), Μεμά(46΄ Κοντός), Καραμπάτσος(86΄ Σαντινάι), Γιάνναρης.

ΟΜΟΝΟΙΑ:Ξανθάκης, Σπυρόπουλος, Πετριτάι, Ταπεινός, Κ. Κοστρίβας, Αγγελής, Τάφα, Δρογγίτης, Ντόκο, Γ. Χατζηπαναγιώτης, Κατσίβας.