Δεν τα παράτησε και πήρε βαθμό ο Νέος Άρις!

Εφτάψυχος» αποδείχθηκε ο Νέος Άρις, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Κεραυνό Καλαμάτας και ενώ μέχρι το 72΄ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0!
Σε ένα ματς που διεξήχθη σε δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω των πολλών βροχοπτώσεων, το 1ο ημίχρονο ήταν κακό χωρίς φάσεις όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη με σουτ του Γιουτζίν λίγο έξω από την περιοχή.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση όμως δέχθηκαν και 2ο τέρμα από τον Σταθόπουλο από στημένη φάση!
Ενώ όλα έδειχναν πως το τέρμα αυτό θα «κλείδωνε» την νίκη του Κεραυνού, ήρθε ο Αρβανίτης στο 72΄ και με πλασέ εκτός περιοχής μείωσε σε 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Ο Πλέκι στο 85΄ με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς και παρ΄ ότι μέχρι το φινάλε ο Κεραυνός είχε κάποιες ευκαιρίες, το 2-2 έμεινε ως το τελικό σκορ.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Β. Βρυώνης, Δ. Σταυρόπουλος
ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ (Τάσος Χαρίτος): Ρουμελιώτης, Αρβανίτης, Σαρρής, Κατσιμαγκλής, Πλέκη, Μούστος, Αναστασόπουλος, Φλέσσας, Μαρκόπουλος (55΄ Ι. Σπηλιώτης), Ι. Σκαλιώτης, Παντελόπουλος
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Νίκος Μουλατσιώτης): Ποτηριάδης, Γιαμαρέλος, Τσορώνης, Καναλουπίτης, Παπαγεωργίου (78΄ Νικολακόπουλος), Κότσης, Μαξίμ, Αναστασόπουλος (85΄ Μαυροειδής), Γιουτζίν, Σταθόπουλος, Νιάρχος