Δεύτερη και πιο οδυνηρή (pics)

Η δεύτερη ήττα στο «Γεώργιος Λουκαρέας» από τον μέχρι πρότινος ουραγό Άρι Καλαμάτας - είχε προηγηθεί εκείνη από την ΑΕ Λογγάς με 3-2 - «φρέναρε» τις ελπίδες του ΑΟ Χατζή για άνοδο.

Ο Μπελεχρής στο 38' άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιώργου Μπιστόλα.

Στο 49' ο Πετρόπουλος σημείωσε ένα απίστευτο αυτογκόλ και έτσι ο ΑΟ Χατζή ισοφάρισε πρόσκαιρα σε 1-1.

Ο ποδοσφαιριστής που χάρισε την παρθενική νίκη του Άρι Καλαμάτας ήταν ο Καρμοιράντζος στο 85ο λεπτό.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Μέντζας με απευθείας κόκκινη για εξύβριση του διαιτητή.

Στον ΑΟ Χατζή διαμαρτύρονται έντονα για την διαιτησία του κ. Κουτσαναστάση και των βοηθών του, Γκούμα και Καυκά. Στο 65' για πέναλτι πάνω στον Αντωνίου και στην φάση της επίτευξης του δεύτερου γκολ των γηπεδούχων για οφσάιντ.

Άρις Καλαμάτας (Γιώργος Μπιστόλας): Αγγελής, Πετρόπουλος (90' Κορομηλάς), Καμαρινάκης, Ντάκουρης, Δρακοπαναγιωτάκης, Γιαννόπουλος, Γ. Τσάμπρας, Παπαχρόνης, Καρμοιράντζος, Κωνσταντινίδης (46' Θεωνάς).

ΑΟ Χατζή (Αλέκος Λυκοτραφίτης): Σωτηρόπουλος, Τερτίπης (67' Γιαννόπουλος), Κατσίποδας, Γιαννόπουλος, Μέντζας, Βασίλεφ, Αντωνίου, Βέλμαχος (79' Μπούζας), Σαραντόπουλος, Παυλόπουλος.

Διαιτησία: Ι. Κουτσαναστάσης, Α. Καυκάς, Ν. Γκούμας.

Η βαθμολογία του 2ου Ομίλου

Βαρύς αναμένεται ο πέλεκυς για Αντωνίου!

Τα όποια παράπονα των φιλοξενούμενων δεν δικαιολογούν σε καμία περίπτωση αυτά που επακολούθησαν αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα του ματς: «Μετά την λήξη του αγώνα και ενώ βρισκόμασταν έξω από τα αποδυτήρια, ο ποδοσφαιριστής της φιλοξενούμενης ομάδας ΑΟ Χατζή, κ. Αντωνίου, κινούμενος απειλητικά προς τον βοηθό κ. Γκούμα του είπε "θα σε βρω έξω και θα σου γ@@@@@ ότι έχεις και δεν έχεις"».

Στο μεταξύ, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Sport365.gr, ο διαιτητής κ. Κουτσαναστάσης προχώρησε σε συμπληρωματική έκθεση, καθώς κατά την αποχώρηση του διαιτητικού τρίου ο ποδοσφαιριστής του ΑΟ Χατζή, Γουΐλι Αντωνίου, περίμενε έξω από το γήπεδο και έφτυσε (!) στο πρόσωπο τους βοηθούς, Καυκά και Γκούμα.