«Θύελλα» ήταν o Αστέρας Βαλύρας (pics)

Σαν «θύελλα» ο Αστέρας Βαλύρας πέρασε από το Ασπρόχωμα, παρασέρνοντας στο πέρασμά του την Θύελλα Παραλίας με 7-0.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Θεοδωρόπουλος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 11' ο Σιάγκρης διπλασίασε το προβάδισμα για τους Βαλυραίους.

Στο 41' ο Μαρινόπουλος έκανε το 3-0, όπου ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου και στο 60' ο Γεωργακόπουλος σκόραρε κάνοντας το 4-0.

Στο 70' και στο 72' ήταν η σειρά του Τσάμη να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Μακρή στο 75' να «γράφει» το τελικό 7-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν με 10 παίκτες, καθώς στην εκπνοή του ημιχρόνου τραυματίστηκε στο γόνατο ο Κωνσταντέλος σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Β. Μπουρίκα και δεν υπήρχε αναπληρωματικός.

Θύελλα Παραλίας (Μανώλης Λιαπάκης): Αγγελέας (21' λ. τρ. Γεωργούσης), Γιαννόπουλος, Χρυσός, Κουραμπάς, Γ. Πλεμμένος, Β. Πλεμμένος, Ράντζος, Θ. Μερκούρης (46' Αθανασόπουλος), Τζάνος, Ε. Μερκούρης, Κωνσταντέλλος.

Αστέρας Βαλύρας (Χρήστος Καίσαρης): Γ. Χριστόπουλος (46' Δ. Χριστόπουλος), Βασιλόπουλος, Ανδριανόπουλος, Β. Μπουρίκας, Η. Μπουρίκας, Σιάγκρης, Τσάμης, Μαρινόπουλος, Γεωργακόπουλος (59' Χ. Μπουρίκας), Γιαννόπουλος (65' Μακρής), Θεοδωρακόπουλος.

Διαιτησία: Δ. Ταβουλαρέας, Σ. Τσαούση, Π. Καράβολας