Τσίμπησε βαθμό με σκόρερ τον τερματοφύλακα στο 93'! (pics)

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς ΑΕ Λογγάς - ΑΣ Δαναός με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 93ο λεπτό με γκολ του τερματοφύλακα, Ηλία Ηλιόπουλου!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές (0-1, 1-3), αλλά τα «περιστέρια» είχαν... έτοιμη την απάντηση για να διαμορφωθεί έτσι το... χορταστικό 3-3.

Στο 18' ο Τσιλιγωνέας έβαλε τον ΑΣ Δαναό μπροστά στο σκορ, με τον Χριστόπουλο στο 54' που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο να «γράφει» το 1-1.

Στο 64' ο Δέδες με φοβερή εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-2 και στο 78' ο Δεδούσης πέτυχε το 1-3.

Η ΑΕ Λογγάς δεν είχε πει όμως την τελευταία της λέξη και με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά του αγώνα αρχικά μείωσε σε 2-3 στο 84' με τον Μπούκα, για να ισοφαρίσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όπως προείπαμε, με γκολ του τερματοφύλακα, Ηλιόπουλου.

Κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χριστόπουλος, καθώς έβγαλε την φανέλα του.

ΑΕ Λογγάς και ΑΣ Δαναός παρέμειναν σε απόσταση τριών βαθμών από τον πρωτοπόρο ΑΣ Φυτειάς (13 β.) που αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα εκτός έδρας με τον Νέστωρα Πύλου.

ΑΕ Λογγάς (Δημήτρης Αδαμόπουλος): Ηλιόπουλος, Γ. Πετρόπουλος, Καρόκε, Δρακοπαναγιωτάκης, Πελεκάσης, Βάγιας (46' Ι. Πετρόπουλος), Τσούμπας, Λιαράκος (46' Ι. Πετρόπουλος), Πέτση, Τραγομαλάς (19' λ. τρ. Β. Αδαμόπουλος), Μπούκας.

ΑΣ Δαναός (Πέτρος Δημόπουλος): Μουσελίνος, Ψυχογιάννης - Ψυρογιάννης, Σπάλας, Τσιλιγωνέας, Δέδες, Κώστας - Ξυλάς (77' Μπούνας), Αρβανίτης, Μαρκόπουλος (79' Φιλιππόπουλος), Δεδούσης, Φιλίππου, Γεωργιόπουλος (84' Κυριακόπουλος).

Διαιτησία: Μ. Μανιατέας, Δ. Τσακόπουλος, Δ. Τάγαρης