Το Πεταλίδι «βύθισε» την Μεθώνη

Η... κατηφόρα για τον ΑΟ Μεθώνης συνεχίζεται, αφού ηττήθηκε εντός έδρας 2-0 από τον Απόλλωνα Πεταλιδίου και παρέμεινε στην ουρά της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Παναγιώτη Βλαχόγιαννη... κατέρρευσε σε 5 λεπτά, δεχόμενη δύο τέρματα προς το τέλος του αγώνα. Ο Μπογκντάνι άνοιξε το σκορ στο 77' και στο 82ο λεπτό ο Γιαννόπουλος «κλείδωσε» το τρίποντο - ανάσα για τους φιλοξενούμενους.

ΑΟ Μεθώνης (Παναγιώτης Βλαχόγιαννης): Τσούλος (83' Κανελλόπουλος), Τζεμάλη, Μπάμπαλης - Ντιζούστ (85' Κοντογόνης), Κατσούλης, Κουφός, Σαμπάνι, Τσατάς, Εμμανουήλ, Π. Καλδής (75' Παπάς), Μπουντάς, Κοτσίρης.

Απόλλωνας Πεταλιδίου (Γιάννης Ξαρχάκος, Γιώργος Καλύβας): Μπεκιάρης, Ε. Χρονόπουλος, Πετρόπουλος, Κουτσολίας, Α. Χρονόπουλος, Στασινός (89' Πανταζόπουλος), Κ. Κορμπής, Μπογκντάνι, Γιαννόπουλος, Ξαρχάκος, Γ. Κορμπής.

Διαιτησία: Π. Σερεμέτης, Ε. Αναγνωστόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος