Συναρπαστικό ματς στην Καλλιθέα

Συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στην Καλλιθέα, όπου ο Νέστωρας Πύλου προηγήθηκε τρεις φορές, όμως ο Άρις Καλαμάτας απάντησε ισάριθμες (3-3).

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Σαρρής έκανε το 1-0, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χ. Τσάμπρας έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 21' ο Νέστωρας Πύλου πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Διαμαντόπουλο, αλλά ο Άρις Καλαμάτας είχε και πάλι την απάντηση με Χ. Τσάμπρα στο 29'.

Στο 50' ο Τσέρτος έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν για τρίτη φορά στο παιχνίδι, με τον Παπαχρόνη στο 55' να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

Νέστωρας Πύλου (Νίκος Ντούκας): Κ. Καλδής, Α. Μπουντάς, Ζόμπολας, Κουφόγιωργας, Σαρδέλης, Τσέρτος (77' Καρβέλας), Ζαγαρέλος, Μπαρδόσι, Μαχμουτάι, Διαμαντόπουλος, Σαρρής.

Άρις Καλαμάτας (Γιώργος Μπιστόλας): Αγγελής, Πετρόπουλος, Καμαρινόπουλος, Ψυχογιόπουλος, Καρράς, Παπαχρόνης, Γιαννόπουλος, Βασιλόπουλος, Χ. Τσάμπρας, Γ. Τσάμπρας, Καρούτζος (51' Μπελεχρής).

Διαιτησία: Σ. Παλλαδινός, Μ. Ζέρβα, Α. Μιχαλόπουλος