Στην εκπνοή ήρθε η... πρώτη (pics)

Με γκολ του Λεωνίδα Αναστασίου στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ίκαρος Καλαμάτας νίκησε 2-1 την Θύελλα Παραλίας και πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σαμπαζιώτη, ενώ στο 58' ο Μερκούρης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Μετά το τέλος του αγώνα υπήρξε ολιγόλεπτη ένταση μεταξύ του προπονητή του Ίκαρου, Παναγιώτη Καρύδη και του ποδοσφαιριστή της Θύελλας, Βασίλη Πλεμμένου.

Ο λόγος ήταν ότι οι γηπεδούχοι πριν σημειωθεί το υπέρ τους 2-1, ζήτησαν από τον διαιτητή της αναμέτρησης, κ. Ηλιόπουλο να γίνει ταυτοπροσωπία για αντικανονική συμμετοχή παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας, όμως αμέσως μετά την επίτευξη του νικητήριου τέρματος άλλαξαν απόφαση.

Ίκαρος Καλαμάτας (Παναγιώτης Καρύδης): Τενέντες, Μιχαηλίδης, Μπότης, Αναστασίου, Σιμόπουλος, Θεοφιλόπουλος, Σαμπαζιώτης (46' λ. τρ. Δημητρακόπουλος), Γιαννακόπουλος, Αραπάκης (65' Λουκάς), Γαλίτης, Θεοδωρακόπουλος.

Θύελλα Παραλίας (Μανώλης Λιαπάκης): Αγγελέας (79' λ. τρ. Β. Γιαννόπουλος), Χρυσός, Κουραμπάς, Γ. Πλεμμένος, Β. Πλεμμένος, Ράντζος, Μερκούρης, Τζάνος, Μερκούρης, Γιαννακόπουλος, Μ. Γιαννόπουλος.

Διαιτησία: Π. Ηλιόπουλος, Η. Ρέκκας, Π. Κομπιλίρης