Πέρασε... αέρας η Λογγά

Σαρωτική ήταν η ΑΕ Λογγάς, η οποία πέρασε... αέρας από το «Γεώργιος Λουκαρέας» με 4-1  επί του Θησέα Καλαμάτας.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Τραγομαλάς έκανε το 0-1, με τον Πούπουζα να ισοφαρίζει προσωρινά για τους γηπεδούχους στο 17'.

Στο 36' και στο 57' ο Μπούκας έθεσε τις βάσεις της νίκης για την ΑΕ Λογγάς και ο Πέτση δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η νίκη αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας και τρίτη συνολικά για το συγκρότημα του Δημήτρη Αδαμόπουλου, που έφτασε έτσι τους 9 βαθμούς και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με ΑΣ Φυτειάς (με ματς λιγότερο) και ΑΣ Δαναό.

Θησέας Καλαμάτας (Κώστας Μητρογιαννόπουλος): Κόλλιας, Χατζαλιώτης, Βρεττέας, Κουτσουδάκης, Θεοδωρακόπουλος, Πούπουζας, Πετρόπουλος, Ρούσεφ (70' Μπαλαμπάνης), Σταθόπουλος (46' Παφίλης), Σπανός, Η. Σιψάς (70' Παναγόπουλος).

ΑΕ Λογγάς (Δημήτρης Αδαμόπουλος): Ηλιόπουλος, Πετρόπουλος, Καρόκε, Δρακοπαναγιωτάκης (83' Ρισβάνης), Χριστόπουλος (46' Αδαμόπουλος) Πελεκάσης (72' Κοσμάς), Τραγομαλάς, Τσούμπας, Πέτση, Μπόγιο, Μπούκας.

Διαιτησία: Η. Τσουλάκος, Π. Καράβολας, Ε. Τσαούση