Σπουδαίο διπλό με ανατροπή και... Καλαμουδάκο

Η Δόξα Καλαμάτας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τον ΑΟ Στενωσιάς, έκανε την μεγάλη ανατροπή και πανηγύρισε την δεύτερη και παράλληλα διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Δημήτρη Ξυγκώρου ήταν ο Νίκος Καλαμουδάκος, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Στο 16' ο ΑΟ Στενωσιάς σκόραρε για το 1-0 με τον Ι. Νικολακόπουλο. Στο 30ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Α. Σταματελόπουλου ΙΙ.

Στο 52' ο Καλαμουδάκος έκανε το 2-1 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ Στενωσιάς (Παναγιώτης Νικήτας): Γεωργόπουλος, Ι. Νικολακόπουλος, Θ. Καλογερόπουλος, Α. Σταματελόπουλος (63' Ι. Σταματελόπουλος), Καγιανάς (30' Ν. Φιλιππόπουλος), Φ. Ηλιόπουλος, Α. Φιλιππόπουλος, Σ. Ηλιόπουλος, Χ. Καλογερόπουλος, Α. Σταματελόπουλος ΙΙ (90' Κ. Νικολακόπουλος), Ε. Σταματελόπουλος.

Δόξα Καλαμάτας (Δημήτρης Ξυγκώρος): Δικτάκης, Καλαμουδάκος, Πλάκου, Β. Π. Δημητρίου, Καράμπαμπας, Σπύρης, Κακκαβάς, Γυφτοχρήστος, Ντοχάς (90' Λάσκαρης), Μπογκντανάι (79' Γαϊτάνης), Β. Ι. Δημητρίου (88' Λ. Δημητρίου).

Διαιτησία: Χ. Καστανάς, Ε. Αναγνωστόπουλος, Θ. Αγγελακάκης