Χορταστικό ματς (pics)

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι ΑΕΚ Καλαμάτας και Ολυμπιακός Ανάληψης έμειναν στο 2-2.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 7' με τον Αβιζιώτη, όμως η ΑΕΚ Καλαμάτας πήρε το προβάδισμα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τους Αλεβίζο (15') και Αβιζιώτη (40' αυτ.).

Στο 82ο λεπτό ο Βλαχάκης νίκησε τον Δημητρακόπουλο για το 2-2, με τους «κιτρινόμαυρους» να διαμαρτύρονται έντονα για οφσάιντ και χρειάστηκε να περάσει αρκετή ώρα για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

ΑΕΚ Καλαμάτας (Στέλιος Παπαδόπουλος): Δημητρακόπουλος, Μπαντάς (46' Τσεκάνι), Αλεβίζος (61' Μπαζάνης), Παραπονιάρης, Βαγγέλι, Γεωργαντάς, Στυλιανόπουλος, Τζώλος, Βασίλοβιτς, Παναγιωτόπουλος, Σωτηρόπουλος (69' Παπαδόπουλος).

Ολυμπιακός Ανάληψης (Δημήτρης Αναστασόπουλος): Καραμπάτος, Βανικιώτης, Σαραντόπουλος (66' Πράττης), Ζερβάκος, Β. Δουρούμης, Παναγιωτόπουλος, Χόλμπαν, Δέδες, Βλαχάκης, Μιχαλόπουλος (73' Κ. Δουρούμης), Αβιζιώτης.

Διαιτησία: Β. Βρυώνης, Δ. Σταυρόπουλος, Θ. Αγγελακάκης