Ακόμα σκοράρει ο Ηρακλής Κυπαρισσίας

Ο Ηρακλής Κυπαρισσίας έκανε... θρύψαλα την ουραγό ΑΕ Αιθαίας, συντρίβοντας την με 7-1 και επέστρεψε με «εκκωφαντικό» τρόπο στις νίκες.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Δημήτρης Αρβανίτης που σημείωσε χατ-τρικ.

Ο Δημητρακάκης στο 15' έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Λεβεντόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 40' ο Αρβανίτης έκανε το 2-1 και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Στο 50' στον πίνακα των σκόρερ προστέθηκε ο Μπακόπουλος, ενώ στο 73' ο Θεοχαρόπουλος σημείωσε το 5-1.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αρβανίτης με το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι έκανε το 6-1, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 87' και πάλι από τον Θεοχαρόπουλο.

Ηρακλής Κυπαρισσίας (Παναγιώτης Παναγόπουλος): Μπέλι, Κυριακούλης, Μπακούρος, Μπακόπουλος, Μουζής (71' Μαδούρης), Παπαγιάννης (71' Κονόμη), Θεοχαρόπουλος, Μακροκάνης, Δημητρακάκης, Τσουμάνης (64' Γεωργόπουλος), Αρβανίτης.

ΑΕ Αιθαίας (Παναγιώτης Αργυρόπουλος): Κατσούλης, Μουλιάτος, Χαλούλος, Μιχαλόπουλος, Γεννάτος, Θεοδωρόπουλος, Κωστόπουλος (64' Γιαννούκος), Σταθόπουλος, Λεβεντόπουλος, Ντίνι, Π. Αργυρόπουλος (64' Χ. Αργυρόπουλος).

Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Η. Ρέκκας, Α. Τσουκάλη