Κακή εμφάνιση και νέα «γκέλα» της Κυπαρισσίας

Έξι βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Πάμισο έμεινε η Κυπαρισσία μετά την νέα «γκέλα» στην έδρα της με αντίπαλο τον ΑΟ Φαραί και το τελικό 0-0.
Η ομάδα της Τριφυλίας έκανε κάκιστη εμφάνιση και δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στην καλαματιανή ομάδα η οποία πήρε έναν σπουδαίο βαθμό στην έδρα του ΑΟΚ.
Στο 1ο ημίχρονο το Φαραί είχε μια καλή στιγμή με τον Σπανό, ενώ από την άλλη ο Παναγόπουλος είχε την μεγαλύτερη φάση για τον ΑΟΚ στην επανάληψη, όμως ο εκπληκτικός σήμερα Μάρης έδιωξε σωτήρια.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση όμως βρήκαν μπροστά τους τον Μάρη ο οποίος κράτησε το «0» στην εστία του.
● Διαιτησία: Μ. Καρβούνης, Ε. Παναγιωτόπουλος, Σ. Παλλαδίνος
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ (Νίκος Φρούσος): Αντωνόπουλος, Γεωργιόπουλος, Γιαννόπουλος, Ανδρουτσής, Γαργαρώνης, Δημητρουλόπουλος, Αργυρόπουλος, Κόλλιας, Παναγόπουλος, Κωνσταντόπουλος (80΄ Παπαγεωργίου), Μιλοσέσκι (25΄ λ. τρ. Μανδραπήλιας)
ΦΑΡΑΙ: Μάρης, Καπακλής, Αντωνόπουλος (82΄ Μαυροειδάκος), Κατσιλιέρης, Σπανός, Γκάι, Σεριάτος (89΄ Μάραντος), Παχής, Τσέρτος, Πέτσι (89΄ Δοβλέτης), Λικάι