"Καθάρισε" από τα αποδυτήρια ο Πάμισος

Με δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο, ο Πάμισος Μεσσήνης δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Μεσσηνιακό ΓΣ με 4-0 και να σημειώσει την 9η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια.
Στα πρώτα 10 λεπτά οι «νησιώτες» είχαν ήδη πετύχει δυο γκολ με τους Γεωργιόπουλο και Σαραντόπουλο και στην συνέχεια έριξαν τους ρυθμούς τους, κάτι που δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί ο Μεσσηνιακός.
Στην επανάληψη με δυο πέναλτι από τους Τσουλάκο και Σαραντόπουλο η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα «τελείωσε» το παιχνίδι.
Το φιλμ του αγώνα
1΄ 1-0 ο Γεωργιόπουλος εκμεταλλεύτηκε την λάθος κατέβασμα του Αρβανίτη και με δυνατό βολέ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους
9΄ 2-0 ο Τσουλάκος βγήκε στην αντεπίθεση από δεξιά, έκανε την σέντρα και ο Χελάς στα αριστερά κατέβασε και «έστρωσε» στον επερχόμενο Σαραντόπουλο ο οποίος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
15΄ Σουτ του Χ. Εμμανουήλ εκτός περιοχής, απέκρουσε εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία ο Κωνσταντακόπουλος
48΄ 3-0 Ο Τσουλάκος ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Χελάς από τον Παυλέα, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα
81΄ 4-0 ο Τσουλάκος «έσκαψε» για τον Σαραντόπουλο και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπιζίμη, με τον ρέφερι Μπλάνα να δίνει πέναλτι. Ο Σαραντόπουλος εκτέλεσε εύστοχα και τετραπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
● Διαιτησία: Γ. Μπλάνας, Ι. Κουτσαναστάσης, Η. Ρέκκας
ΚΑΡΤΕΣ: Παυλέας (48΄απευθείας κόκκινη), Μπιζίμης (81΄), Πετρόγιαννης (88΄)
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Αντώνης Μαυρέας): Κωνσταντακόπουλος, Ι. Τρίψας, Κορομηλάς, Τζανετέας (70΄ Μπαλαλάς), Μπερερής, Μωράκης, Τσουλάκος (84΄ Λυμπερόπουλος), Τρίψας, Γεωργιόπουλος (63΄ Κουρούπης), Σαραντόπουλος, Χελάς
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Τάσος Χατζηαγγελής): Σκαλαίος, Κουλουράς (66΄ Μπιζίμης), Πετρόγιαννης, Αρβανίτης, Παυλέας, Μανιάτης, Μανωλόπουλος, Σταματελόπουλος, Χ. Εμμανουήλ (53΄ Παπανικολόπουλος), Ν. Εμμανουήλ, Στ. Γαβράς (67΄ Γιαννακόπουλος)