Διαβολίτσι-Τέλος Άγρας 5-2: Σκόραρε …ακατάπαυστα στο β΄ μέρος ο ΑΟΔ (pics)

«Καταιγιστικός» στο β΄ μέρος ο ΑΟ Διαβολιτσίου, μετέτρεψε το 1-1 του α΄ μέρους σε 5-1 μέχρι το 72΄ και πήρε την νίκη με 5-2 επί του Τέλου Άγρα και παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 7 βαθμούς σε 3 αγωνιστικές.
Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες και με κυριότερη αυτή του Καλογήρου, με τον Νικολόπουλο να παίρνει την θέση του κάτω από τα γκολπόστ.
Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Γιώργου Πολυμενέα ευτύχησε να προηγηθεί στο 25ο λεπτό με πλασέ του νεοαποκτηθέντα Μότσκα, όμως στο 35΄ μετά από ασυνεννοησία της άμυνας και του Νικολόπουλου ο Καλογερόπουλος βρήκε τον Τσουκάλη και αυτός με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια.
Στο β΄ μέρος ξεκίνησε το επιθετικό κρεσέντο της ομάδας του Μιχάλη Φασουλή, καθώς στο 47΄ ο Μπαλόπουλος έβαλε τον ΑΟΔ μπροστά στο σκορ με πλασέ στο 2ο δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Εμμαουήλ και μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Ζάκκας με πανέμορφο μονοκόμματο βολέ μετά από πάσα του Καλογερόπουλου τριπλασίασε τα τέρματα των «νερατζούρι».
Ο Θεοδωρόπουλος στο 60΄ με διαγώνιο σουτ έκανε το 4-1 και στο 72΄ ο Παπαδόγιαννης με πλασέ από ασίστ του Ζάκκα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Γαργαλιάνων ήταν να μειώσει σε 2-5 λίγο πριν το φινάλε με πλασέ του Κούτρη.
Διαιτητές: Σ. Λάμιας, Χ. Τσοπανάκης, Ε. Μπασιλάρης
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Φασουλής): Κατσαρέας, Μπαλόπουλος, Κρεμύδας, Κωστέας, Μουλαβασίλης (35΄ λ. τρ. Θεοδωρόπουλος), Σταματόπουλος (70΄ Διαγούπης), Αθανασόπουλος, Τσουκάλης, Καλογερόπουλος (66΄ Παπαδόγιαννης), Εμμανουήλ, Ζάκκας
ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Πολυμενέας): Νικολόπουλος, Τζωρτζίνης, Μότσκα, Πότσης (55΄ Παπανδρεόπουλος), Μπάρο, Μπουντάς (70΄ Λ. Χρ. Ανδρώνης), Εμμανουήλ, Λ. Ν. Ανδρώνης, Γκότσης (61΄ Μπούμπα), Διακουμής, Κούτρης