Μιλτιάδης-Εράνη Φιλιατρών 3-0: «3 στα 3» και κορυφή! (pics)

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, ο Μιλτιάδης νίκησε με 3-0 την Εράνη στο τριφυλιακό ντέρμπι της ημέρας και έκανε το «3 στα 3» στην Α΄ τοπική, μένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.
Το ματς στο Πυργάκι συγκέντρωσε αρκετό κόσμο που δημιούργησε καλή ατμόσφαιρα, με τους φιλιατρινούς να χάνουν τεράστια ευκαιρία με το … «καλημέρα», όταν η κεφαλιά του Άλμπαν σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι στο 2ο λεπτό.
Ακολούθως ο Μιλτιάδης ανέβασε στροφές και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 37΄ με συρτό σου του Βέλλη εντός περιοχής.
Με το ξεκίνημα του β΄ μέρους οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους όταν μετά από κόρνερ του Διαμαντόπουλου η άμυνα της Εράνης αδράνησε και ο Τσέρτος αμαρκάριστος από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με εξαίρετη ατομική ενέργεια ο Γεωργιόπουλος στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης, αφού προηγήθηκε ωραία πάσα  του νεαρού Κάππου.
Διαιτητές: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Γιαννέτσος, Ε. Παναγιωτόπουλος
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Γιαννόπουλος, Μπαρσελό (82΄ Παυλόγιαννης), Αναστασόπουλος, Βέλλης, Γεωργιόπουλος, Δημόπουλος (65΄ Ταχίρι), Διαμαντόπουλος, Κάππος, Καραμπότσος (71΄ Γαλάνης), Στρατής, Τσέρτος
ΕΡΑΝΗ: Λυμπερόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Βλάμης (50΄ Χρονόπουλος), Αλεβίζος, Άλμπαν, Κώτσος, Γιαννακόπουλος, Δημόπουλος, Σπυρόπουλος (85΄ Χότι), Κόλλιας, Μητρόπουλος (70΄ Νικολακόπουλος)