"8 στα 8" με Χοτζάι η Πύλος!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χοτζάι, ο οποίος σκόραρε και τα δυο γκολ της ομάδας του, ο Τσικλητήρας Πύλου νίκησε πολύ δύσκολα εκτός έδρας τον Μεσσηνιακό με 2-1 και πέτυχε το «8 στα 8» στο πρωτάθλημα της Α΄ τοπικής, παραμένοντας συγκάτοικος του Παμίσου. Το παιχνίδι διεξήχθη υπό δυνατό αέρα, ενώ το γήπεδο ήταν σε πολύ κακή κατάσταση.
Ο Χοτζάι με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο στο 34΄ ο Ν. Εμμανουήλ με σουτ το οποίο κόντραρε ελάχιστα σε σώμα αμυντικού και κατέληξε στα δίχτυα του Μίντζηρα
Στο 2ο μέρος και συγκεκριμένα στο 56΄ ο Τσάτσος έκανε το φάουλ από δεξιά και ο Χοτζάι με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-1 με το 2ο προσωπικό του τέρμα.
Στο 68ο λεπτό ο Νάτσης μπήκε από δεξιά και έκανε το πλασέ από δεξιά,όμως ο Σκαλαίος απέκρουσε με τα πόδια.
Στο 70ο λεπτό είχαμε την πιο άσχημη στιγμή του αγώνα, όταν ο Στ. Γαβράς συγκρούστηκε στον αέρα με τον Χοτζάι και τραυματίστηκε σοβαρά στο πρόσωπο και τους προσφέρθηκαν άμεσα οι πρώτες βοήθειες.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Ε. Μπασιλάρης, Σ. Τσαούση
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Σκαλαίος, Κουλουράς, Πετρόγιαννης, Παυλέας, Αρβανίτης, Μπεγέτης (91΄ Δημήπουλος), Σταματελόπουλος (68΄ Μανωλόπουλος), Μανιάτης, Μερκούρης, Ν. Εμμανουήλ, Γαβράς (75΄ Γιαννακόπουλος).
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Μίντζηρας, Σινος, Μπίζος, Χοτζάι, Ανταλής, Κουτίβας, Δούνιας, Γρ. Παπαγεωργίου, Τσάτσος, Μικελάτος (λ. τρ. 38΄ Νάτσης), Διακουμης (94΄ Κουρεμπανάς).