5 στο χαλαρό ο Πάμισος!

Πολύ εύκολο απόγευμα είχε ο Πάμισος Μεσσήνης, ο οποίος επικράτησε με 5-0 του αποδεκατισμένου Δωρίου και σημείωσε την 8η νίκη του σε ισάριθμα ματς.
Στο 5ο λεπτό ακυρώθηκε τέρμα του Παμίσου ως οφσάιντ, όταν ο Τσουλάκος έκανε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ο Γεωργιόπουλος με πλασέ σκόραρε.
Στο 7΄ ο Πάμισος βγήκε σε αντεπίθεση 4 εναντίον 2 με τον Χ. Τρίψα να τελειώνει μόνο τους την φάση για το 1-0.
Στο 15΄ ο Χελάς έκανε το 1-2 με τον Τσουλάκο και βγήκε τετ α τετ με τον Δήμα, σκοράροντας για το 2-0.
Το 3-0 ήρθε από τον Γεωργιόπουλο ο οποίος δέχθηκε την πάσα από τον Τσουλάκο και με δυνατό σουτ από τα δεξιά της περιοχής δεν αστόχησε.
Στην επανάληψη οι «νησιώτες» πέτυχαν το 4-0 νωρίς καθώς στο 49΄ ο Χελάς από αριστερά έκανε το γύρισμα και ο Τσουλάκος με 2η προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
5 λεπτά αργότερα ο Κουρούπης σημείωσε το 5-0 με κοντινό πλασέ έπειτα από πάσα του Χελά.
● Διαιτησία: Ν. Τουρλομούσης, Χ. Γεωργαντάς, Β. Βρυώνης
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Αντώνης Μαυρέας): Κωνσταντακόπουλος, Γ. Τρίψας, Κορομηλάς, Τζανετέας (58΄ Κατσιβαρδέας), Μπερερής (38΄ λ. τρ. Φιλόπουλος), Μωράκης, Γεωργιόπουλος, Χ. Τρίψας, Κουρούπης, Τσουλάκος (73΄ Τσώνης), Χελάς
ΔΩΡΙΟ (Γιάννης Αντωνόπουλος): Δήμας, Γεωργιόπουλος, Μεμά, Γκότσης, Γιαννουκάκης, Παπαδόγιαννης, Ξυδιάς Ψωρομύτης, Βασιλόπουλος, Μωράκης, Γεωργακόπουλος