Όλα μοιρασμένα στα Αρφαρά

Μοιρασιά είχαμε στο κατάμεστο γήπεδο (150 περίπου οπαδοί) των Αρφαρών, όπου ο τοπικός Αστέρας ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Μεσσηνιακό Γ.Σ. σε ένα ματς όπου καμία ομάδα δεν ξεχώρισε με την απόδοσή της.
Στο 1ο μέρος ο Μεσσηνιακός ήταν ελαφρώς καλύτερος, όχι όμως και ιδιαίτερα απειλητικός για να πραγματοποιήσει κάποια καλή ευκαιρία.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Καρύδη να σκοράρει με προβολή έπειτα από γύρισμα του Κ. Φέστα.
Ωστόσο οι «πράσινοι» απάντησαν άμεσα και συγκεκριμένα στο 70΄ με τον Αρβανίτη να κάνει την σέντρα σουτ και τον Ματθαίο – Λίβα να αιφνιδιάζεται, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
Στην καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν σημαντική ευκαιρία, όταν το δυνατό μακρινό σουτ του Μανιάτη τράνταξε το δοκάρι της εστίας των Αρφαρών.
● Διαιτησία: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Γεωργαντάς, Π. Ηλιόπουλος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Στάθης Βανικιώτης): Ματθαίος – Λίβας, Στ. Φέστας, Μπούρας, Χαραλαμπόπουλος, Η. Καπόγλης (81΄ Π. Καπόγλης), Ζέππος, Γιαννακούντζος (77΄ Β. Τσιλίκος), Γ. Τσιλίκος, Καρύδης, Γιαννακόπουλος, Κάρτσωνας (46΄ Κ. Φέστας)
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Τάσος Χατζηαγγελής): Κ. Γαβράς, Στ. Γαβράς, Πετρόγιαννης, Αρβανίτης, Παυλέας, Μανιλάτης, Μανωλόπουλος, Κουλουράς, Μπεγέτης (46΄ λ. τρ. ΓΙαννακόπουλκος), Χ. Εμμανουήλ, Μερκούρης (72΄ Σταματελόπουλος)