Αστέρας Αρφαρών-Μιλτιάδης 2-1: Ο Γιαννακούντζος «χτύπησε» δις

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη σε αθλητικά πλαίσια, ο Αστέρας Αρφαρών επικράτησε με 2-1 του Μιλτιάδη στο γήπεδό του χάρη σε δυο γκολ του Γιώργου Γιαννακούντζου και ολοκλήρωσε την σεζόν στην Α΄ τοπική με 35 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του υψηλόσωμου επιθετικού, όμως το Πυργάκι έφερε το ματς στα ίσια στο 50΄ με σκόρερ τον – συνήθη ύποπτο – Γεωργιόπουλο.
Ωστόσο ο Γιαννακούντζος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 87ο λεπτό ολοκλήρωσε το προσωπικό του «σόου», διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Διαιτητές: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Ι. Γιαννέτσος, Ε. Παναγιωτόπουλος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Βανικιώτης): Κατσαρέας, Κ. Φέστας, Χαραλαμπόπουλος, Π. Καπόγλης, Λυμπιώτης (88΄ Ισούφι), Τσιλίκος, Κ. Φέστας, Γιαννακούντζος, Η. Καπόγλης, Καρύδης, Γιαννακόπουλος,.
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσώλης, Δημόπουλος, Μπάλλας, Αναστασόπουλος, Ζώτος, Σταματόπουλος, Γαλάνης, Ταχίρι, Κυριακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γεωργιόπουλος