Δώριο - Απόλλωνας Καλαμάτας 0-3: «Διπλό» αφιερωμένο στον Γρηγορόπουλο

Αφιερωμένη στον Γιώργο Γρηγορόπουλο που «έχασε» νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής τον πολυαγαπημένο του πατέρα, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε το τελευταίο διάστημα από σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα, ήταν η νίκη των παικτών του Απόλλωνα Καλαμάτας στο Δώριο επί της ομώνυμης ομάδας με σκορ 3-0.
Τόσο οι παίκτες, όσο και ο στενός συνεργάτης του κ. Γρηγορόπουλου Παναγιώτης Κουτίβας, που καθοδήγησε προς την επιτυχία τους «μελανόλευκους», αφιέρωσαν το «τρίποντο» παραμονής στον 43χρονο τεχνικό, γνωρίζοντας ότι περνά δύσκολες ώρες.
Όσον αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Απόλλωνας δεν είχε κανένα περιθώριο απώλειας βαθμών, δείχνοντας άλλωστε ότι δεν είναι διατεθειμένος να επιτρέψει κάτι τέτοιο στο μαχητικό Δώριο.
Οι γηπεδούχοι ήταν επικίνδυνοι στο ξεκίνημα, ωστόσο το γκολ του Ντόκο στο 31΄ με σουτ έκανε τα πράγματα πιο απλά, ωθώντας προς την επιτυχία το καλαματιανό σωματείο.
Ο Μπαρμπόσα πήρε το «όπλο» του στην επανάληψη και στο 60΄ έκανε με κεφαλιά το 2-0, για να «κλειδώσει» την νίκη 5 λεπτά αργότερα με σουτ.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Ψηλοπαναγιώτη και των βοηθών του, Γιαννέτσου και Τσοπανάκη.
ΔΩΡΙΟ (Αντωνόπουλος): Παντελής, Γεωργιόπουλος, Τσαμπούρης, Γκότσης, Νάκος (46΄ Καρατζιάς), Μεμά (75΄ Καψιάνης), Γκιάτα, Κωτσάκης, Γκρίτζαλης (70΄ Λιόγας), Παπαδόγιανης, Γεωργακόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Κουτίβας): Αντωνόπουλος, Μιγκάκης, Μαργιόλης (63΄ Πετράκος), Κορομηλάς, Ζέππος, Κλουβάτος, Σκιάς, Λάζαρης, Μπαρμπόσα, Δ. Τσουλάκος (46΄ Μάλαμας), Ντόκο (81΄ Σιάσιος)