Απέδρασε με το «διπλό» από την Ανδρούσα ο Απόλλωνας

Την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Ανδρούσας πήρε ο Απόλλωνας Καλαμάτας και παρέμεινε «ζωντανός» στο κυνήγι της παραμονής, όντας σε ισοβαθμία με το Διαβολίτσι στην ζώνη του υποβιβασμού, με την Ανδρούσα από την άλλη να γνωρίζει μια ήττα χωρίς βαθμολογικό αντίκρισμα.
Ο Δ. Τσουλάκος με την συμπλήρωση του 1ου μισάωρου άνοιξε το σκορ με σουτ και 5 λεπτά αργότερα ο Ντος Σάντος με τον ίδιο τρόπο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από αψιμαχία με παίκτη της Ανδρούσας και ακολούθως οι γηπεδούχοι ανέβηκαν για να πετύχουν κάποιο τέρμα.
Ο Πατσιώτης σημάδεψε το δοκάρι, όμως όχι και ο Κρεμμύδας που μείωσε σε 1-2.
Ο Μπαλόπουλος έσωσε την ομάδα του από σίγουρο τέρμα λίγο πριν το φινάλε σε πλασέ του Δ. Τσουλάκου, με το 1-2 να παραμένει μέχρι τέλους.
Διαιτητές: Η. Νικολόπουλος, Ν. Γκούμας, Ι. Γιαννέτσος
ΑΝΔΡΟΥΣΑ (Τσίκινης): Καρτερολιώτης, Κατσιβαρδεάς (56′ Κάλλας), Γκούνης, Γεωργιόπουλος, Κρεμμύδας, Βοσνάκης (22′ λ. τρ. Τσώνης), Μπαλόπουυλος, Καντζιλιέρης (74′ Θεοδοσόπουλος), Μαραγκούλιας, Τσέλα, Πατσιώτης,
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Γρηγορόπουλος): Αντωνόπουλος, Σκιάς, Λάζαρης (89΄ Σιάσιος), Κορομηλάς, Κλουβάτος, Mπαρμπόσα (92΄ Μπουτεράκος), Μαργιόλης, Μιγκάκης, Ντος Σάντος, Ντόκο (78΄ Στ. Τσουλακος), Δ. Τσουλάκος