Με το «δεξί» η «πρώτη» του Κώστα Κλάδη

Μετά τα τελευταία γεγονότα και το -6 στην βαθμολογία, το οποίο τον έριξε στην 2η θέση, ο Πάμισος Μεσσήνης χρειαζόταν επειγόντως νίκη για να πάρει τα πάνω του ψυχολογικά και τα κατάφερε!
Οι «νησιώτες» πήραν την νίκη με 2-1 μέσα στο Δώριο, στην «πρώτη» του Κώστα Κλάδη – αν και την ομάδα είχε «στήσει» ο μέχρι πρότινος βοηθός του Αντώνη Μαυρέα, Αντώνης Παπαγιαννόπουλος - στον πάγκο της ομάδας και παρέμεινε στους 3 βαθμούς απόσταση από τον πρωτοπόρο πλέον Τσικλητήρα Πύλου.
Στο 13΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Σαραντόπουλο και στο 30΄ ο Φιλόπουλος νικήθηκε σε πλασέ από τον Παντελή.
Η καλύτερη στιγμή για το Δώριο ήρθε στο 45΄ όταν σε φάουλ του Αλεξόπουλου η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στην επανάληψη ήρθαν και τα τέρματα για τον Πάμισο, ο οποίος προηγήθηκε στο 53΄ όταν από «καραμπόλα» στο πρόσωπο των παικτών του Δωρίου, η μπάλα στρώθηκε στον Κουρούπη που με σουτ άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους», με τον ίδιο παίκτη να χάνει μάλιστα ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του λεπτά αργότερα.
Το 0-2 ήρθε στο 72΄ όταν ο Κουρούπης έγινε δημιουργός και ο Τουρλίδας με ιδανικό τελείωμα «κλείδωσε» ουσιαστικά τους 3 βαθμούς για τους «νησιώτες» καθώς το μόνο που άλλαξε ήταν το σκορ με τον Γκότση να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 92΄ εκτελώντας το πέναλτι το οποίο υπέδειξε ο ρέφερι Μπλάνας σε χέρι του Μωράκη.
● Διαιτητές: Γ. Μπλάνας, Χ. Γεωργαντάς, Η. Ρέκκας
ΔΩΡΙΟ (Αντωνόπουλος): Παντελής, Γεωργιόπουλος, Γκιάτα, Μωράκης, Αλεξόπουλος, Αθανασόπουλος (60΄ Ντονάς), Γκότσης, Σκέντζος (70΄ Ζάγουρας), Ψωρομύτης, Γεωργακόπουλος, Μαυροειδάκος (82΄ Μουράτ)
ΠΑΜΙΣΟΣ (Κλάδης): Κωνσταντακόπουλος, Φιλόπουλος, Μπερερής (70΄ λ. τρ. Μωράκης), Ι. Τρίψας, Κανελλόπουλος, Τζανετέας, Χρ. Τρίψας, Σαραντόπουλος, Κουρούπης (81΄ Μπαλαλάς), Γεωργιόπουλος (50΄ Χελάς), Τουρλίδας