Τεράστια βαθμολογική "ανάσα" για τον Τέλο Άγρα!

Ένα πολύ σημαντικό «τρίποντο» σημείωσε ο Τέλος Άγρας στην έδρα του επί των Αρφαρών με 2-1, ανεβαίνοντας στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού!
Οι «ερυθρόλευκοι» είδαν δυο νεοαποκτηθέντες, τους Νικολακόπουλο – Μπουρλάκη να πετυχαίνουν τα τέρματα της νίκης, με τον πρώτο να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι και να είναι από τους κορυφαίους.
Από την άλλη τα Αρφαρά παραμένουν κάτω από την ζώνη και τα πράγματα σίγουρα δεν φαίνονται καλά, έχοντας 8 σερί ήττες και 10 ματς (9 ήττες – 1 ισοπαλία) χωρίς νίκη!
Μόλις στο 3ο λεπτό ο Νικολακόπουλος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Σώκαλη, ενώ 2 λεπτά αργότερα τα Αρφαρά παραλίγο να φέρουν το ματς στα ίσια όμως ο Τσαμπάς απέκρουσε το εξ΄ επαφής πλασέ του Γιαννακούντζο.
Το πρώτο μέρος ήταν σε γενικές γραμμές ποιοτικό με καλές ευκαιρίες από τις δυο ομάδες, με τα Αρφαρά να φέρνουν το ματς στα ίσια νωρίς στην επανάληψη.
Στο 48΄ ο Π. Καπόγλης βρέθηκε στην κατάλληλη θέση μετά από σύγχυση στην άμυνα του Τέλου Άγρα και με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια.
Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ καθώς στο 56΄ ο Μπουρλάκης βγήκε τετ α τετ από πάσα του Σώκαλη και πλάσαρε τον Κατσαρέα, αυτός απέκρουσε εντυπωσιακά όμως στην επαναφορά η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο του Μπουρλάκη και κατέληξε στα δίχτυα.
Οι Αρφαραίοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως στο 78΄ έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ζέππου με 2η κίτρινη και από κει και πέρα, ξέμειναν από δυνάμεις αλλά και από λύσεις.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Γιαννέτσος, Κ. Αντωνόπουλος
ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Θανάσης Λακριντής): Τσαμπάς, Νικολακόπουλος, Σώκαλης (82΄ Πότσης), Χατζηπαναγιώτης (91΄ Νικολόπουλος), Γεωργόπουλος, Κοσυφολόγος, Σωτηρόπουλος, Ανδρώνης, Μπουρλάκης, Ξυδιάς (62΄ Μπουλόν), Παναγιωτόπουλος
ΑΡΦΑΡΑ (Στάθης Βανικιώτης): Κατσαρέας, Κ. Φέστας, Μπούρας, Γιαννακούντζος, Χαραλαμπόπουλος, Ζέππος, Π. Καπόγλης, Στ. Φέστας, Καρύδης, Τσιλίκος, Ραπτέας