«Χρυσό» τρίποντο με Μπάλλα ο Μιλτιάδης

Με «χρυσό» σκόρερ τον Μπάλλα στο 77ο λεπτό, ο Μιλτιάδης πήρε μεγάλη νίκη επί της Σπερχογείας με 2-1 σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, που διεξήχθη υπό πολύ κρύο και αέρα.
Το ματς είχε πολύ πάθος και δύναμη από τους δυο αντιπάλους, με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που πήραν την νίκη αφού η Σπερχογεία έμεινε με 10 παίκτες 2 λεπτά πριν το νικητήριο γκολ του Μπάλλα.
Το φιλμ του αγώνα
7΄ 0-1 γέμισμα από την άμυνα της Σπερχογείας, κακή εκτίμηση από τον Λακριντή και ο Χριστόπουλος αφήνει στον Δημητρίου και αυτός με πλασέ από το ύψος της μεγάλη περιοχής σκοράρει
25΄ 1-1 σέντρα του Γεωργιόπουλου, οι αμυντικοί της Σπερχογείας αδρανούν και ο Μπαρσελό πετάγεται στην μικρή περιοχή και με πλασέ στην κίνηση σκοράρει
52΄ σουτ του Ζουμπόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
57΄ σέντρα του Γεωργιόπουλου από δεξιά, ο Μπαρσελό κάνει το γυριστό εντός περιοχής όμως η μπάλα περνά ψηλά άουτ
67΄ διαγώνια πάσα του Ζουμπόπουλου στον Παγώνη, αυτός αντί να στοπάρει και να σουτάρει προ του Καλογήρου αφήνει την μπάλα νομίζοντας πως ερχόταν παίκτης του!
74΄ 2η κίτρινη κάρτα στον Παγώνη για μαρκάρισμα και με 10 η Σπερχογεία
77΄ 2-1 γέμισμα από στημένη φάση, οι Σβερκούνος και Δωδεκάτος δεν διώχνουν σωστά και ο Μπάλλας στην επαναφορά κάνει δυνατό βολέ εντός περιοχής και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Κώστας Λαμπρόπουλος): Καλογήρου, Φαράντος, Μπάλλας, Αναστασόπουλος, Ζώτος, Γεωεγιόπουλος, Κούτρης, Λακριντής, Μπαρσελό, Μπουλογεώργος (34΄ Σταματοπουλος), Καραμπότσος (88΄ Ταγκαλάκης)
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ (Γιώργος Καλόμαλος): Γιακουμής, Παπανικολόπουλος, Δωδεκάτος, Κουρέας, Σβερκούνος, Φιλάι, Παγώνης, Γεωργαντάς, Χριστόπουλος, Ζουμπόπουλος (77΄ Ντέρζια), Δημητρίου (88΄ Μαλλικούρτης)